Tuğba Röportaj


1. Tuğba Bosnada Üniversite okumaya nasıl karar verdiniz?Nasıl araştırma yaptınız?düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız?

2. Bosnaya Geldiğiniz için pişmanlığınız oldu mu?

3. Tuğba Bosnayı nasıl buldunuz biraz anlatırmısınız?

4. Burda mutsuz olabileceğini düşünüyormusun yoksa ben burda mutluyum diyebilirmisin?

5. Eurostarın hizmetleri devam ediyormu anında size yardımcı oluyorlarmı düşüncelerini alabilir miyiz?

Doğru Eğitimin İnsanların Hayatına Katmış Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Eğitim, bir kişinin hayattaki başarısının anahtarıdır. Eğitimli insanların eğitimsiz insanlara göre birçok avantajı vardır. Aldığınız eğitim işinizi, sosyal durumunuzu, politikanızı ve sağlık durumunuzu etkiler. Eğitimli insanlar dünya lideri olmuş, kendi işlerini kurmuş ve hayatta başarılı olmuşlardır. Pek çok eğitimli insan da eğitime değer verir ve başkalarına nasıl eğitileceğini öğretir.

Doğru eğitim, iyi bilgilendirilmiş bir vatandaş idealini destekler. Antik Yunanistan’da Platon, Akademi’yi filozofların fikirleri toplayıp tartışabilecekleri bir yer olarak kurdu. O dönemin eğitimli insanı, o anda dünyanın her yerinden en iyi bilgiye erişebilirdi. Bu, küresel iletişimi ve öğrenmeyi gecikmeden teşvik edecektir. Bilgili bir vatandaş, demokratik bir toplum için çok önemlidir, çünkü herkes bilgisine dayanarak bilinçli kararlar verebilir. Eğitim, zihninizi yeni fikirlere açar, yaratıcılığınızı geliştirir ve sizi toplum için etik bir rol model yapar.

Doğru eğitim, sağlıklı yiyecekler yemenizi ve düzenli egzersiz yapmanızı sağlayarak fiziksel sağlığı iyileştirir. Ayrıca, sağlam zihinsel ve fiziksel hazırlık yoluyla nasıl sağlıklı kalacağınızı da öğretir. Size aktif bir yaşam tarzı yaşamayı, yaralanmalardan kaçınmayı ve yaşamın her alanında optimum performans için antrenman yapmayı öğretir. Ayrıca sağlıklı yemeklerin nasıl pişirileceğini ve aşırı veya sağlıksız gıda tüketiminden nasıl kaçınılacağını öğreneceksiniz. Günlük aktivitelere başlamadan önce kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak nasıl uygun şekilde hazırlayacağınızı öğrenirken vücudunuz sağlıklı kalacaktır.

Doğru eğitim, kullanıcılarına değerleri erken yaşta aşılayarak ahlaki yozlaşmayı önler. Ahlaki bozulma, insanları uyuşturucu kullanımı, kumar ve başkalarının mülküne yönelik şiddet gibi tehlikeli yollara sürükler. Eğitimli bir geçmişe sahip insanlar, erken yaşlarda ahlak sahibi olmanın önemini anladıklarından daha istikrarlı bir yaşam sürme eğilimindedir. Ayrıca, inanç sistemlerini bozan herhangi bir zihinsel veya duygusal kusur olmadan gelişebilmeleri için erken ahlak sahibi olmanın önemini anlarlar. Eğitimli bir kişi, ahlaki gelişimin öz-farkındalıkla başladığını ve bu onları kendileri ve etrafındakiler için daha iyi seçimlere yönlendirdiğini anlar.

Eğitim, iş olanaklarını, sağlığı ve ideal vatandaşlığa doğru ilerlemeyi artırarak herkesi hayata daha hazır hale getirdi. Beceriler. Eğitimli bir zihne sahip insanlar, sonradan eğitim almadan hayatın görevlerini nasıl başaracaklarını bildikleri için geleceğe daha iyi hazırlanırlar. Gelecek nesilleri mevcut nesillerden daha iyi hale getirmeye devam edebilmemiz için eğitime daha fazla yatırım yapılması gerekiyor!

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!