Bosna Hersek’te Üniversite Okumak

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak

Bosna Hersek’te üniversite okumak hemen her gencin hayalleri arasında yer almaktadır. sınavsız ve puansız eğitim alabilirsiniz

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak sandığınızdan daha avantajlıdır. Üstelik avantajları sadece bütçenize değil, kariyerinize ve gerek psikolojik gerekse sosyal gelişiminize de tahmin edemeyeceğiniz katkılar sağlar. Bütün bu avantajlara ulaşmak için sadece Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri kadar yakın. Bu avantajlardan ilki ve hatta en çok sorulanı ise Bosna Hersek’te eğitimin maliyeti oluyor. Avrupa ve Amerika eğitim olarak çok pahalıdır. Ülkemizde ise büyük şehirlerdeki bazı üniversitelerde çok yüksek fiyatlar istenir. Oysa Bosna Hersek üniversiteleri yıllık 1000 Euro ile 3200 Euro arasında bir fiyat aralığı belirlemişlerdir. Bu ise hem Avrupa ve Amerika ortalamasının altında, hem de ülkemiz ortalamasına yakındır. Hatta bazı ülkemiz üniversitelerinden de hesaplı olduğunu görebilirsiniz.

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak size ayrıca kariyer olarakta çok şey katacaktır. Büyük zorluklardan sonra kendi ayaklarının üstünde durmaya çalışan Bosna Hersek, eğitimin önemini anlamış ve adeta bir eğitim seferberliği başlatmıştı. Şimdi ise bu seferberliğin meyvelerini alıyor. Bu tıpkı savaştan sonra Güney Kore gibi uzun vadede şüphesiz çok daha verimli olacaktır. Güney Kore de savaştan sonra büyük bir eğitim seferberliği başlatmıştı. O üniversitelerden okuyan genç beyinler bu gün Güney Kore’nin dünya çapında bir marka olmasını sağlıyor. Aynı prensibi bu gün Bosna Hersek tüm ülke olarak uyguluyor. Avrupa standartlarında bir eğitim ile mezun olduğunuzda dünya çapında geçerli bir diploma sahibi oluyorsunuz. Bu ise size istediğiniz ülkede rahatça çalışma imkanı veriyor.

Size sağlayacağı beli de en büyük kolaylık ise üniversiteye giriş sırasında oluyor. Bosna Hersek üniversiteleri taban puan zorunluluğu aramıyor. Uzun ve sıkıcı sınavları kazanmak ya da sıralamaya girmeniz gerekmez. Üstelik tüm bu sorunları aşmış olsanız bile en az o kadar zorlu olan tercih süresini de doğru bir şekilde geçirmeniz gerekir. bu ise öğrenciler ve aileleri için yıpratıcı oluyor. Sadece bu kolaylık bile Bosna Hersek üniversitelerini tercih etmeniz için yeterlidir. Siz sormadan söyleyelim, Bosna Hersek üniversiteleri YÖK tarafından tanınıyor ve denklik veriliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 1993’ten beri Bosna Hersek ile ülkemiz arasında eğitimin en güvenilir ve kaliteli köprüsü olmaktan gurur duyuyoruz. Bosna Hersek’te Üniversite Okumak için mutlaka misafirimiz olmalısınız.

#bosnahersekteüniversiteokumak #puansızeğitim

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersekte Üniversite Okumak Niçin Bu kadar Değer Arzeder?

Eğitim, herhangi bir insanın hayatındaki en önemli şeylerden biridir. Eğitim, düşünmemizi, iletişim kurmamızı, anlamamızı ve kendimizi geliştirmemizi sağlar. Aynı zamanda bir toplumsal farkındalık duygusu yaratır ve bir ülkenin kalkınmasına katkıda bulunur. Son yıllarda Bosna-Hersek’teki eğitim sistemi büyük değişiklikler geçirdi. 1990’lardaki Bosna Savaşı, birçok eğitim kurumunun kapanmasına ve ciddi bir ders kitabı sıkıntısına yol açtı. Ancak, sistem şimdi üstel bir oranda gelişiyor. Bir örnek, eski bir savaş kolejinden sadece üç yıl içinde modern bir üniversiteye dönüşen Bosna-Hersek Üniversitesi’dir (BHU). BHU’nun başarısı, eski bir eğitim sisteminin güçlü temeller ve mükemmel sonuçlarla nasıl modern bir sisteme dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Bosna-Hersek’in uzun bir eğitim geçmişi var. İlk Boşnakça dilbilgisi kitabı 1502’de Roma’da Hırvat bilgin Nikola Špičić tarafından yayınlandı, o da bugün hala kullanılan Boşnakça ve Hırvat dillerine birkaç kitap tercüme etti. BHU, yerel halkı eğitme konusundaki mükemmel geçmişi nedeniyle Bosna-Hersek’te günümüzün en hızlı gelişen üniversitelerinden biridir. Tüm öğrenciler, kendi üniversitelerinin kütüphane sistemleri aracılığıyla eğitim materyallerine ücretsiz erişim hakkına sahiptir. Buna ek olarak, tüm üniversiteler, gençleri üniversite düzeyinde eğitimlerini sürdürmeye teşvik etme çabasının bir parçası olarak öğrencilere ücretsiz barınma sağlar. Bosna-Hersek’te eğitim, ilkokuldan ortaöğretim sonrası seviyeye kadar tüm öğrenciler için ücretsiz ve zorunludur; ancak maddi yardım, düşük gelirli ailelerin veya kendi başlarına üniversiteye gitmelerini engelleyen fiziksel engelleri olan ailelerin bu yükünü azaltabilir.

Bosna Hersek’te eğitim ücretsizdir

Bosna Hersek üniversiteleri, diğer Avrupa üniversitelerinin fiyatının çok altında bir fiyata üstün bir eğitim sunar. Örneğin, Oxford Üniversitesi’ndeki aylık öğrenci ücretleri 634 £ (908 $) ile 1386 £ (2070 $) arasında değişmektedir. BHU’daki aylık öğrenci ücretleri 120 € (150 $) arasında değişmektedir – Oxford veya Cambridge’de eğitim almanın yarısından önemli ölçüde daha az! Tüm üniversitelerde dizüstü bilgisayar, projektör, internet erişim teknolojisi vb. gibi en son teknolojileri kullanan yüksek kaliteli öğretim sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca tüm üniversiteler yemek saatlerinde ücretsiz yemek hizmeti vermektedir, böylece aç öğrenciler ders çalışırken öğün atlamazlar. tüm gün boyunca!

Eğitim, özellikle çok daha yüksek fiyatlara daha iyi okullar sunan diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında, gelecekteki kariyer fırsatları için zihnimizi geliştirmede önemli bir rol oynar! Savaş zamanı hasarı yirmi yıldan fazla bir süre önce birçok eğitim kurumunun kapanmasına neden olmasına rağmen, Bosna-Hersek Üniversitesi (BHU), bir zamanlar şüpheli olan bu durumun mevcut kaynaklar kullanılarak çok hızlı bir şekilde tersine çevrilebileceğini kanıtladı. BHU, düşük performans gösteren eğitim sistemlerini yüksek kaliteli eğitim alanlarına dönüştürmek isteyen diğer Balkan ülkeleri için mükemmel bir örnek teşkil ediyor!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!