Bosna da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe Destekli eğitim veren üniversiteler için siz de hemen başvuru da bulunabilirsiniz. Üniversite eğitimini yarım bırakmış olan gençler, dilediği bölümü tutturamayanlar ya da üniversite imtihanında daha önce şansını deneyen öğrenciler veya lisans eğitimi almak isteyen kişiler için Bosna’da Uluslararası Travnik üniversitesinde üniversite eğitimi fırsatı doğuyor. Bosna Hersek’de eğitim AB kurallarına uygun şekilde verildiğinden dolayı burada üniversite sınavı diye bir sınav sistemi yok. Dolayısıyla da başvuru yapan öğrenciler gerekli evraklarını hazırladığı takdirde okulların kontenjanları dolmadan başvuru yapabiliyor ve onay aldıktan sonra da üniversite öğrenimine başlayabiliyor.

Öte yandan Bosna Hersek ve Türkiye aralarında bulunan tarihi yatkınlıktan ve kültürel benzerliklerinden dolayı oldukça benzeşen ülkelerdir. Türklerle geçmişten beridir aynı dini ve dili paylaşan Bosna halkı bu sebeplerden dolayı Türk vatandaşlarına oldukça yakın ve misafirperver davranmaktadır. Bu bakımdan Uluslararası Travnik üniversitesi başta olmak üzere birçok Üniversit’ de Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Bu konuda tek yetkili firma olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasının rehberlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlerde üniversite imtihanını kazanmak ya da dilediğiniz bölümü kazanmak için daha fazla vakit ve sene kaybetmek zorunda değilsiniz. Sizlerde Uluslararası Travnik üniversitesine başvurarak burada Türkçe destekli eğitim veren Türk akademisyenlerden ders alabilir, hukuk, öğretmenlik, inşaat mühendisliği, diş hekimliği, eczacılık, mimarlık, makine mühendisliği gibi dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Bosna’da Türkçe destekli Eğitim Veren Üniversiteler için Eurostar danışmanlarından yararlanabilirsiniz.

Yurt dışında bulunan üniversiteler standart eğitim şekli olarak yabancı dil de eğitim verdiklerinden dolayı önce 1 sene hazırlık okuyarak lisan öğrenmeniz gerekmektedir. Bu sayede bir daha kaybetmiş olursunuz. Üstelik de bir sene de öğrenilecek lisan gelecek sene aldığınız derslerin tümünü anlayabileceğiniz anlamına gelmez. Oysaki üniversite eğitimi almak için Bosna da Boşnak’ça öğrenmek zorunda değilsiniz. Zira burada Türk öğrenciler kayıt aşamasında bir zorluk ile karşılaşmaz ve üniversitelere sınavsız ve koşulsuz bir şekilde kabul edilmektedirler. Türk öğrenciler kültür ve gelenek benzerliğinden dolayı Bosna da kendi ülkelerinde gibi yaşayabilir ve okuyabilirler. Dilerseniz burada Türkoloji okuyabilir ve anında öğretmenlik alanında burada iş bulabilirsiniz. Bosna da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler için tek danışmanlık Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığıdır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Üniversitenin Konumu