Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna Hersek Üniversiteleri sizleri geleceğe daha sağlam ve iyi bir eğitimle hazırlayacaktır. Kaliteli ve sınavsız eğitim alabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna- Hersek , Balkanlarda 51.197 km’lik yüz ölçümü ve yaklaşık 4.500.000 nüfusu ile çeşitli imkanlara sahip olabilmek üzere sıkça tercih edilmekte olan bir ülkedir. Bir ülkenin refah seviyesinin yüksek olması durumu , ülkeyi ilgi çekici bir kalıba sokan durumlardan biridir. Özellikle eğitim konusunda en fazla beyin göçü alan ülkelerden biri olarak bilinen Bosna – Hersek , okumak konusunda hevesli olan tüm öğrencilere çeşitli imkanlar sunmaktadır.

Etnik çeşitliliğin fazla olduğu bu ülke , hedefleri ve hayalleri olan öğrencilere ev sahipliği yapabilmek üzere çeşitli kuruluş ve yardım fonlarına sahiptir. Özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler maddi imkansızlıklar sebebiyle diledikleri yerlerde eğitim göremezler. Bosna Hersek üniversiteleri ise çeşitli yardım fonları ile eğitim görme isteğine sahip , üstün yetenekli çocukları bu maddi imkansızlıklardan kurtarabilmek üzere uğraş vermektedirler.

Bosna – Hersek üniversiteleri arasında oldukça köklü ve sağlam temellere dayanan okullar bulunmaktadır. İmkanlarını genişletmeyi ve mezun olduklarında hayallerindeki işlerde çalışabilmeyi arzu eden idealist öğrenciler için Bosna Hersek üniversiteleri oldukça verimli olacaklardır. Eğitimi bir tutku haline getiren ve belirli bir amaca sahip olan öğrencilerin ideallerine ulaşabilmek üzere Bosna – Hersek üniversitelerine vakit kaybetmeden başvurmaları gerekmektedir.

Çeşitli yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerini ziyaret ederek Bosna- Hersek’de hayat ve Bosna- Hersek bölgesinde eğitim konusunda ilk adımı atmış olursunuz. Avrupa’nın birçok ülkesinden öğrenci kabul etmekte olan Bosna Hersek üniversiteleri ile etnik çeşitliliğin bulunduğu , modern bir ortamda eğitim görme şansını yakalamış olursunuz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanarak hayallerinizin baş kahramanı olacak ve idealleriniz konusunda büyük adımlar atabilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak , yılların verdiği tecrübemiz ve eğitim konusundaki bilgimiz dahilinde öğrenmek üzere büyük bir tutku besleyen tüm nesillere gerekli yardımı sunmayı amaçlamaktayız . Beyin göçleri ( müşteriler tarafından verilen bilgiler doğrultusunda ) bireyin kişisel gelişimi ve ileri bir perspektif kazanmasında oldukça faydalı bir faaliyettir. Bosna- Hersek üniversiteleri hakkında bilgi edindikten sonra okumak üzere beyin göçü gerçekleştiren bireylerin %90‘lık bir kısmının ideallerine ve hedefledikleri kariyerlere ulaştıklarını belirtmekte fayda vardır.

#bosnaherseküniversiteleri

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersek Üniversiteleri Hakkında Öğrenmeniz ve Bilmeniz Gerekenler

Bosna-Hersek, farklı bir manzara ve tarihe sahip bir Avrupa ülkesidir. Boşnak, Hırvat ve Sırp nüfusu 3 milyonluk bir ülkede bir arada yaşıyor. Ülkede en az 15 üniversite bulunduğundan eğitim tüm Boşnaklara açıktır. Öğrenciler tıp, mühendislik, fen ve sosyal bilimlerde dereceler alabilirler. Bosna ekonomisi tarıma, imalata ve turizm ve eğitim gibi hizmetlere bağlıdır. Birçok üniversite istihdam, araştırma fırsatları ve bilgi sağlayarak ülkenin büyümesine katkıda bulunur.

Üniversite eğitimi Bosna Hersek’te 14 devlet üniversitesinden verilmektedir. Bunlardan sekizi ülkenin başkenti Saraybosna’da bulunuyor. Öğrenciler üniversiteye kabul için tıp fakültesi veya çıraklık programlarıyla aynı kanallardan başvurmalıdır. Çoğu öğrenci tıp, mühendislik ve bilim alanlarında dereceler alır. Aslında, ilk üç program tıp, hukuk ve ekonomidir (LE). Üniversite öğrencilerinin yaklaşık %80’i erkektir. Kadınlar tüm üniversite öğrencilerinin %20’sini oluşturuyor; genellikle tıp veya sosyal bilimler okurlar. Kadınlar ayrıca devlet üniversitelerinde öğretim pozisyonlarında daha fazla temsil edilmektedir; tüm fakülte pozisyonlarının yaklaşık %50’sini oluştururlar. Tüm üniversiteler karmadır; ancak tıp fakülteleri veya mühendislik kolejleri gibi bazı kurumlarda tek cinsiyetli lisans programları mevcuttur.

Birçok üniversite yeni mezunlara iş sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunur. Çoğu üniversite öğrencisi, eğitim maliyetlerini tamamlamak için tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak derecelerini sürdürürken çalışır. Üniversiteler ayrıca hem vatandaşlara hem de şirketlere ek istihdam sağlayan araştırma projeleri aracılığıyla gelir elde etmektedir. Bosnalı şirketlerin küresel olarak rekabet etmesine yardımcı olmanın yanı sıra, üniversite araştırmaları, NATO veya Bosna Bilimsel Araştırma Enstitüsü (BISR) gibi uluslararası şirketlerden sağlanan hibeler yoluyla hükümet için vergi geliri elde etmektedir. NATO, 60 doktoralı bilim insanının Bosna-Hersek’teki (BH) 38 kurumda araştırma yürüttüğü büyük bir “Proje Evrimi” yürütüyor. Bosna’da konuşlu NATO üyelerinin askeri harcamalarının yanı sıra BH’de konuşlanmış NATO üyelerinin askeri finansmanı ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Üniversiteler istihdam olanakları sağlayarak ülkenin büyümesine katkıda bulunuyor. Üniversite mezunlarının en büyük işvereni, mezunların %40’ından fazlasının mezun olduktan sonraki altı ay içinde istihdam edildiği devlettir. Üniversite ayrıca, gelirlerini dışarıdan danışmanlık işleriyle destekleyebilecek profesörlere iş sağlayarak ülke ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunur. Pek çok üniversitenin tıp fakülteleri ve ayrı tıp fakülteleri vardır ve bunlar dışarıdan danışmanlık hizmeti alabilen doktorlar için daha fazla istihdam olanağı yaratır. Üniversiteler, istihdam yaratmanın yanı sıra yerel işletmelere katkıda bulunduklarında yerel ekonomileri de canlandırabilirler. Bir örnek, 150’den fazla çalışanı olan – hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı – yerel işletmeler için gelir sağlayan BISR’dir.

Üniversite eğitimi, iş beklentilerini geliştirmek veya gerekli lisansüstü nitelikleri elde etmek gibi kariyer hedeflerine ulaşmak için mükemmel bir temel sağlar. iş yerinde terfi için. Üniversite araştırmaları, Bosnalı şirketlerin küresel ölçekte rekabet etmesine yardımcı olmanın yanı sıra, NATO gibi uluslararası şirketlerden sağlanan hibeler yoluyla hükümet için vergi geliri de sağlıyor. Ulusal büyümeyi artırmak için Bosna üniversiteleri, hükümetin iş olanaklarını artırarak veya dışarıdan danışmanlık hizmeti alan profesörlere geçici iş sağlayarak istihdam fırsatları yaratmaya katkıda bulunabilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!