Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek eğitim ücretleri sayesinde sizlerde hem ucuza, hem konforlu hem de tam donanımlı bir eğitim sistemi ile üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Şayet bu yılda üniversiteyi kazanamadıysanız bir dakika beklemenize de, bir sene daha kaybetmenize de hiç gerek yok. Bosna Hersek üniversitelerinde okumak için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere gerek ülkemizde ve gerek Avrupa’da yer alan üniversitelerde eğitim harçları oldukça yüksek fiyatlara mal olmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak  eğitim vakıf üniversitelerinin fiyatları 10.000 Euro ve üzerinde fiyatlara mal olurken, yurt dışında eğitim almak eğitim masrafının yanında ulaşım, yerleşme ve türlü giderlerle birlikte çok daha faiş fiyatlara gelmektedir. Oysaki Bosna Hersek eğitim ücretleri harç bedelleri bu fiyatların neredeyse  4/1 inine ya da 3/1 ine mal olmaktadır. Örneğin Bosna Hersek üniversitesi mimarlık bölümlerinde bu harçlar 2000 ila 4000 Euro gibi miktarlara mal olmaktadır. Gerek üniversiteye giriş şartları, gerek bölüm seçimi ve gerekse eğitim bedelleri konusunda öğrencilere ve öğrenci adaylarına büyük kolaylık sağlayan bu üniversite de okumak istediğiniz bölümlerde sizler içinde birçok boş kontenjan bulunuyor.

Bosna’da her yıl yüzlerce öğrencinin kapısından içeri girdiği farklı üniversitelerden Mostar üniversitesinden, Zenica üniversitesine, Uluslararası Travnik üniversitesinden, Doğu saray bosna üniversitesinden kadar dilediğiniz her bölüme girebilirsiniz.  Öte yandan bu üniversitelerde finanstan muhasebeye, bankacılıktan sigortacılığa, girişimcilikten serbest mesleğe, işletmeden, ekonomiye ya da mimarlık ya da inşaat mühendisliğine kadar 100lerce  bölümden dilediğinizi okuyabilirsiniz. Berlin’de kabul gören, AB standartlarındaki Bologna normlarına göre düzenlenmiş  güncel eğitim ağırlıklı eğitim sistemine bağlı olarak oldukça kaliteli  bir eğitim veren bu üniversitelerde denklik anlaşması geçerlidir ve buradan aldığınız tüm diplomalar dünyanın her yerinde geçerli olabilmekte ve sizlere üstün bir kariyerin kapısını aralamaktadır. Üniversite başvuruları için orta öğretim diploması, adli sicil kaydı, yurt dışına çıkmaya elveriş olan sağlık raporu ile  bu üniversitelere başvurabilir ve kısa sürede cevap alabilirsiniz. Bosna Hersek eğitim ücretleri ve kayıt şartları konusunda tek yetkili olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

 

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

 

Zenica Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Tuzla Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Mostar Üniversitesi

Boşnakça Lisans Bölümleri 1500 Euro

 

Üniversitenin Konumu