Öğrencilerimiz

öğrenciler

Tüm Öğrencilerimiz Geleceğin Parlak ve Asla Sönmeyen Yıldızlarıdır

Tüm öğrencilerimiz geleceğin parlak ve solmaz yıldızlarıdır; onlar elde ettiğimiz her şeyin mirasçılarıdır. Başarılarımızı kalıcı kılacaklar. Bir öğretmenin bir öğrencinin eğitiminin kalitesine katkısı paha biçilmezdir. Öğretmenin rehberliği olmadan eğitim tamamlanmaz; ayrıca öğrencinin öğrendiklerini nasıl uygulayacağına dair anlayışıyla da tamamlanmaz. Hikayeden alınacak ders şudur: İyi öğretmenler iyi öğrenciler, harika öğrenciler harika öğretmenler yetiştirir ve her ikisi de insanlığın geleceği için gereklidir.

Tüm öğrencilerimiz geleceğin parlak ve hiç sönmeyen yıldızlarıdır; onlar elde ettiğimiz her şeyin mirasçılarıdır. Başarılarımızı kalıcı kılacaklar. Bir öğretmenin bir öğrencinin eğitiminin kalitesine katkısı paha biçilmezdir. Öğretmenin rehberliği olmadan eğitim tamamlanmaz; ayrıca öğrencinin öğrendiklerini nasıl uygulayacağına dair anlayışıyla da tamamlanmaz. Eğitim, modern teknoloji sayesinde o kadar erişilebilir hale geldi ki, okul öncesi dönemden yüksek lisansa kadar herkes her zaman ve yerde mükemmel bir eğitim alabilir. Artık okullar veya üniversitelerle sınırlı olmak zorunda değil. Bunun da ötesinde, hayat daha karmaşık hale geldikçe, istihdam ve profesyonel gelişim için daha fazla fırsatla birlikte, bireylerin kariyer yolları hakkında bilinçli kararlar verebilmeleri için bilgi ve bilgelik edinmeleri daha da önemli hale geliyor.

Eğitim, bir kişinin geleceğine yaptığı, öğrenmesini, büyümesini ve bağımsız olmasını sağlayan, böylece topluma birçok yönden katkıda bulunan – ister mesleğinde ister evde ailesiyle birlikte – bir yatırımdır. Eğitim, fiziksel uygunluk, öz-yönetim, etik ve ahlakın yanı sıra iletişim becerileri ve bilgisayar teknolojisi nitelikleri de dahil olmak üzere tüm konuları içermelidir, böylece insanlar kariyer yolları için gerekli becerileri kazanabilir ve aynı zamanda ahlaki ajanslarını sorumlu bir şekilde nasıl kullanacaklarını öğrenebilirler. başkalarına karşı dürüstlük ve şefkat gibi etik standartlarla. Eğitim, tüm öğrencilere, nerede yaşarlarsa yaşasınlar veya boş zamanlarını geçirirlerse, mesleki çabalarıyla veya kişisel ilişkileriyle genel olarak topluma olumlu katkıda bulunurken, kendi hayatlarının sorumluluğunu alabilen bireyler olarak gelişebilmeleri için öğrenmeye elverişli bir ortam sağlamalıdır.

İyi öğrenciler, öğrendiklerini günlük yaşamlarında etkili bir şekilde uygulayabilmeleri veya gerekirse daha fazla öğrenme fırsatı elde edebilmeleri için öğrendiklerini anlamalarına yardımcı olan iyi öğretmenler tarafından yetiştirilir. Hem öğrenciler hem de öğretmenler, bugün bir bireye yapılan yatırımın, daha sonraki yaşamda uygun şekilde uygulandığında, yarın hem sosyal hem de ekonomik olarak üretkenlikte bir artışa yol açtığını anlamalıdır! Bunu anlayan öğrenciler, yetişkin olarak öğrendiklerini – ister çalışan ister serbest meslek sahibi olsunlar – uygulayarak başarı şanslarını en üst düzeye çıkarırlar, böylece hem maddi hem de kişisel olarak topluma katkıda bulunurlar!

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!