Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

Herhangi bir sınava girmeden üniversite okuma şansınız bulunmaktadır. Bu sebeple bir puan türüne ihtiyaç duymazsınız.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

Somut ve soyut algılama yeteneğini bir araya getiren mimarlık mesleğini tercih edebilmek üzere mimarlık bölümünü kazanmış olmanız gerekmektedir. Belirli bir çizim yeteneğine sahip olmayan ve gerekli puanı yakalayamamış olan bireylerin mimarlık hayalleri suya düşer. Fakat Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık puanları diğer üniversitelerin mimarlık bölümü puanlarından daha düşüktür ve Bosna Hersek üniversitelerinde okumayı arzu eden her birey dilediği bölümü sınavsız olarak seçebilme imkânına sahiptir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetleri arasında yer alan Boşnakça ve İngilizce mimarlık bölümü hizmeti ile anadilinizde eğitim görme imkânını yakalayabilirsiniz. Dünyanın en sık beyin göçü alan ülkelerinden biri olan Bosna-Hersek , ideal eğitim sistemi ile Avrupa standartlarına uygun diplomalara sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Bosna Hersek’te karasal iklim hakimdir. Bosna Hersek bölgesinde yaşamayı arzu eden bir bireyin bu iklim koşullarına uyum sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu bölgede ekstrem hava olayları nadiren meydana gelir. Bu sebeple günlük hayatı kötü yönde etkileyebilecek herhangi bir hava olayına bu bölgede rastlanılması oldukça zordur. Bosna Hersek halkı , yabancı uyruklu bireylere karşı oldukça hoşgörülüdür. Bunu durumun esas sebebi, bölgede 3 farklı etnik gruptan bireylerin bulunmasıdır. Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık alanında sınavsız ve puansız eğitim alınabilir.

Ülkedeki eğitim ücretleri yıllık 1000 Euro ile 3000 Euro arasında üniversite ve bölgeye göre değişim göstermektedir. Bosna Hersek’te eğitim almak konaklama ve üniversite tutarlarına bakıldığında Türkiye’deki birçok şehrin altındadır. Bosna Hersek üniversitelerinin girişinde DİL 1 puanınızın herhangi bir önemi yoktur. Bosna Hersek’te bulunan üniversitelere kayıt yapabilmek üzere lise diplomanızın bulunması yeterli olacaktır. Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık taban puanları bu bölümde okuyabilmeniz açısından büyük bir önem taşımamaktadır. Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma alırsınız ve bu diplomanın dünyanın her yerinde sizlere çeşitli iş olanakları sağlayabileceğinden emin olursunuz.

#bosnaherseküniversitesipuanları

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!