Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

sınavsız ve puansız kaliteli eğitim alabileceğiniz en ideal üniversite Bosna hersek üniversitesidir donanımlı bir üniversitedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

Misyon

Bosna Hersek Üniversitesi bilim, sanat, teknoloji üretmek ve insanlığın hizmetine sunmak amacıyla; katılımcı ve serbest düşünen, gelişime ve öğrenmeye açık bireyler yetiştirmektir. Diğer üniversite ve araştırma kurumlarıyla iş birliğine giderek uluslararası öğretim ve araştırma kurumu kimliğiyle geniş bir öğrenci kitlesine huzurlu ve rahat bir akademik ortam sunmaktır. Saraybosna Üniversitesi misyonunu 6 temel ilke üzerine inşa etmiştir.

 • Uluslararası Yükseköğretim
 • Toplumda bütünlüğü gerçekleştirecek Yüksek Etik Değerler
 • Disiplinler arası programlar
 • Kültürlerarası yetkinlik
 • Katılımcılık
 • Mükemmellik

Hedefler

Saraybosna Üniversitesi, dinamik ve ileriye dönük bir kurum olarak tasavvur edilir. Bunun için aşağıdaki hedefleri gerçekleştirmeyi hedefler;

 • Modern bilimleri, fen ve sosyal bilimleri, idari ve beşeri bilimleri ve sanatı kapsayan geniş bir eğitim yelpazesi olmak,
 • Konular arasındaki geleneksel sınırın dışında değişen dünyanın dinamiklerine uygun müfredat ve eğitim uygulamak,
 • Bölgenin demokratik ve ekonomik kalkınması için gerekli disipline çalışmaları sağlamak,
 • Geleneksel Avrupa sisteminin bilgileri ve Amerikan eğiti sisteminin verimlilik esasına dayanan, organizasyon ve üretkenlik,
 • Akademik, sanayi ve hizmet sektöründeki bağlantıları sağlamak,
 • Dünyanın her yerindeki akademik kadro ve öğrencilere yüksek eğitim kriterlerine bağlı kalınmak,
 • Mezunlarına diploma ve sertifikalar için uluslararası akreditasyon sağlamak,
 • Diğer üniversiteler ve kurumlarla akademik, kültürel ve bilimsel işbirliği kurmak,
 • Bölgesel demografik yapıları inceleyen çalışmalara ve akademisyenlere cazip koşulları sağlamaktır.

Müslüman, Ortodoks, Katolik ve Yahudi kültürlerinin benzersiz uyumu ile barış ve huzur içinde yaşama kültürünü öğrencilerine aktarmak ister.

Bosna Hersek Üniversitesi balkan bölgesindeki en büyük eğitim projelerinden biridir.

#Bosnaherseküniversitesivikipedi

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersek Eğitim Hayatınıza Katacağı Muhteşem Özelliği!

Bosna Hersek zengin bir tarihe sahip bir ülkedir. Bir zamanlar, miras ve kültür açısından zengin bir bölge olan Yugoslavya’nın bir parçasıydı. 1990’lardaki Bosna Savaşı’ndan bu yana pek bir şey değişmedi; hala güzel manzaralara ve çeşitli bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Bosna Hersek’te staj yapmak veya yurtdışında eğitim görmek zenginleştirici bir deneyim olabilir. Yerel kültüre dalmak, bir insan olarak gelişmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bu, ülke ekonomisine katkıda bulunmanıza ve oradaki insanların yaşam standartlarını iyileştirmenize olanak sağlayacaktır.

Bosna Hersek yurtdışında eğitim almak için harika bir yerdir. Ülkenin manzarası nefes kesici; uluslararası öğrenciler için çok sayıda eğitim fırsatı da vardır. Stajınızı yerel gelenekler, gelenekler ve siyaset hakkında bilgi edinerek geçirebilirsiniz. Bir STK için çalışmak, gelecekteki kariyer yolunuz için gerekli deneyimi kazanmanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca, stajyerlere okul veya üniversite stajlarında her zaman konaklama ve ücretsiz yemek sunulur. Bu, ilk önce diğer ihtiyaçlar hakkında endişelenmenize gerek kalmadan eğitiminize odaklanmanızı kolaylaştırır.

Bosna Hersek’te eğitim görmenin tüm ülke için ekonomik faydaları da olabilir. Öğrenciler, kolej veya meslek okulundan mezun olduklarında kullanabilecekleri önemli becerileri geliştirirken yabancı dil öğrenirler. İşverenler, kariyerlerinde başarılı olmaya istekli harika iletişimciler oldukları için genellikle okulu bitirdikten sonra Boşnakça konuşanlar ararlar. Bu çalışanlar aynı zamanda hedeflerine ulaşmak için çok çalışmaya alışkındır ve bu da yurtdışında bir staj veya eğitim programını tamamladıktan sonra iyi işverenlerle hızlı bir şekilde iş bulmalarına yardımcı olur. Stajyerler genellikle yerel şirketlerde çalışırlar ve işverenleri onları daha sonra işe almaktan hem kısa hem de uzun vadeli faydalar elde eder.

Bosna kültürüne dalmak size, bildiğinizden farklı bir yaşam biçimi öğretecektir. zaten eve geri biliyorum. Ülke bir zamanlar, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası’nın ölüm kamplarından eski savaş esirleri tarafından yönetilen yedi ülkeden biri olan Josip Broz Tito tarafından yönetiliyordu. Eski mahkumlar Josip Broz Tito’nun yönetimi altında “Hırvatlar” olarak biliniyordu, bu nedenle Hırvatlar ve Boşnaklar arasında tarihin o döneminde hangi etnik grubun onları yönetmesi gerektiği konusunda bazı anlaşmazlıklar vardı. Bitesize/ 1 2 3Giriş Özeti Paragraflar Birçok kişi Bosna’yı 1990’lardaki Bosna Savaşı’ndan asla kurtulamayan, çatışmalarla dolu bir ülke olarak düşünür, ancak bu gerçeklikten çok uzaktır! Bosna’da staj yapmak veya yurtdışında okumak size bu farklı kültüre kendinizi kaptırma fırsatı verirken aynı zamanda eğitim hayatınızı da iyileştirecektir. Yerel ekonomik kalkınmaya yönelik çalışmak , genel olarak yaşam standartlarını iyileştireceğinden , Avrupa’nın bu bölgesindeki vatandaşlara sizi sevdirmenize yardımcı olacaktır .

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!