Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Mühendisliği ilgi duyan kişiler Bosna Hersek'te sınavsız elektrik mühendisliği alanında eğitim alabilirlerBosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği sizi yıllardır kurduğunuz üniversite eğitimi hayaliyle buluşturuyor. Bütün Osmanlı kültürünü içine nüfuz etmiş olan bu şehirde hem yurt dışında size sağlanan faziletlerden faydalanarak üniversite eğitiminizi alabilir, hem de geçmişte büyük bir Osmanlı yurdu olan bu şehirde gurbet hasreti çekmeden de öğrencilik hayatınızı sürdürebilirsiniz. Osmanlı kültürünü muhafaza etmiş, Osmanlı’nın 19 şehzadesini toprakları üzerinde yetiştirmiş, başta Süleymaniye camii ve onlarca Osmanlı türbesi, çeşmesi ve camiiyle sizlere hiç de sıla hasretini hatırlatmayacak olan bu şehirde üstün eğitim hizmetinden yararlanabilirsiniz aynı zamanda.

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği şayet kalbinizde yatan ve istediğiniz bölümse, derhal Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı merkezini arayarak gerekli bilgileri alarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri sınavsız sistemle eğitim verdiklerinden dolayı bu üniversitelere sadece gerekli evraklarla birlikte baş vurabilirsiniz. Uluslararası Bosna Hersek üniversiteleri ile gerek merkezi konumu ve gerekse eğitim kalitesi ile en dikkat çeken eğitim platformlarından biridir. Her yıl onlarca ülkeden ve Türkiye’den yüzlerce öğrencinin kapısını çaldığı elektrik mühendisliği bölümü ise artık Türkçe destekli eğitim vermektedir. Bu sevindirici haber karşısında birçok Türk gencinin yoğunlukla kayıt yaptırdığı bu bölümü sizlerde rahatlıkla seçebilirsiniz. Bu sayede sizlerde üniversite sınavı stresini yaşamadan, ilk tercih ikilemi yaşamadan direkt olarak sevdiğiniz- istediğiniz elektrik mühendisliği bölümüne kaydınızı yaptırabilir ve kendi ülkenizdeymiş gibi uzman akademisyenlerden Boşnakça ders alabilirsiniz.

Yine üniversitelilerin en büyük kabuslarından biri olan yüksek üniversite harçları da Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde oldukça uygun ve ekonomik fiyatlara ücretlendirilmiş bulunuyor. Dünyada ve Avrupa’da 2 – 3 misli fiyatlara eğitim alabileceğiniz bu bölüm için harç ücreti olarak sadece 1000€- 2000€ Euro arasında ödüyorsunuz. Bosna’nın en gözde ve merkezi beldelerinden Saraybosna yatan elektrik mühendisliği bölümünde en uygun harç fiyatlarını ödeyerek, AB standartlarına uygun olan en kaliteli akademik eğitim sisteminden yararlanabilir ve denklik anlaşmalı diplomanıza sahip olabilirsiniz. Bu konuda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sizlere gereken her türlü eğitim danışmanlığı hizmetini sunacak… Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinde okuyor olma ayrıcalığından sizler de faydalanın…

#Bosnaherseküniversitesielektrikmühendisliği

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersekte Mühendislik Okumak Neden Bu kadar Önemli?

Mühendislik, Bosna Hersek’te önemli bir çalışma alanıdır. Birçok Bosnalı mühendis dünya çapında çok uluslu şirketlerde ve kurumlarda çalışmaktadır. Ancak, sahada çalışmadan mühendislik diploması alan çok sayıda Boşnak var. Birçok Bosna üniversitesi lisans ve lisansüstü mühendislik programları sunmaktadır. Birçok Bosnalı öğrenci, kariyerlerini geliştirmek için en azından kısmen üniversitede mühendislik okumayı tercih ediyor. Ayrıca, Bosna üniversiteleri Bosna Hersek Mühendislik Konseyi (EBC) tarafından akredite edilmiştir.

Mühendislik, Bosna-Hersek’te büyüyen bir meslektir. Ülkedeki mühendis sayısı her geçen gün artıyor. Halk Seferberliği ve İstatistik Merkezi Ajansı’na (CAPMAS) göre, 2016 itibariyle Bosna-Hersek’te yaklaşık 20.000 mühendis çalışıyordu. İşverenler, yeni çalışanları seçerken Bosnalı mühendislerin teknik bilgisine değer veriyor. Bosna üniversitelerinin müfredatı, eğitimi sürekli öğrenme yoluyla yeni nesil öğrenciler için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan Avrupa Bologna Süreci’ne dayanmaktadır. Bu model, Bosnalı öğrencilerin mühendislik okurken deneyim kazanmalarına yardımcı olan esnek bir öğrenme programını destekler. Birçok Bosnalı mühendis dünya çapında çok uluslu şirketlerde ve kurumlarda çalışmaktadır.

Bosna Hersek’in eğitim sistemi, müfredatları Avrupa Bologna Süreci (EBP) olarak bilinen bir Avrupa modeline dayandırarak mühendislik eğitimi konusunda esnek bir yaklaşımı desteklemektedir. Bu süreç, müfredatları birkaç yılda bir tamamen yeni kurslar oluşturmak yerine mevcut üniversite derslerine dayandırarak eğitime daha fazla erişimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler, seçtikleri mühendislik veya teknoloji alanında deneyim kazanırken, farklı öğretim fakültelerinde okumak için mevcut ders materyallerini kullanabilirler. Bu onların çalışmalarını daha hızlı tamamlamalarına, işverenleriyle daha fazla deneyim kazanmalarına ve kariyerlerine katı kurs yapılarına sahip öğrencilerin yapacağından daha erken başlamalarına olanak tanır. Esnek bir yaklaşım, öğrencilerin çalışmalarını kesintiye uğratmadan meslekleriyle ilgili pratik deneyimi ne kadar çabuk kazanabileceklerini seçebildikleri için öğrencilerin stresini de azaltır.

Birçok Boşnak dünya çapında çok uluslu şirketlerde ve kurumlarda çalışıyor—Microsoft Corp., Google Inc., Facebook Inc., Uber Technologies, Apple Inc., Amazon Technologies, Alibaba Group vb.— ancak birçoğu aynı zamanda lisans ve hatta lisans eğitimi alıyor. önce o çok uluslu şirkete veya kuruma hemen katılmadan mühendislik alanında yüksek lisans derecesi! Bazı eski üniversite öğrencileri, yerel üniversitelere bağlı yerel şirketlerde çalışmayı tercih ettikleri için üniversiteden mezun olduktan sonra çok uluslu şirketlere katılmamayı tercih ettiler ve burada diğer yerel mezunlarla lisans veya yüksek lisans eğitimi alacaklar).

Mühendislik, Bosna Hersek’te yaşayan insanlar için önemli bir çalışma alanıdır – hem bu alanda kariyer yapmayı planlayanlar hem de bu hedefe yönelik daha fazla eğitim almayı hedefleyenler. Her seviyedeki eğitim, Bosna Hersek’te yaşayan insanlar için faydalıdır…. Daha fazlasını buradan okuyun: https://www.thedrumalliance.com/bosnia-herzegovinas-importance-study-engineering/ 1) Elektrik Mühendisliği, ortaokul öğrencileri arasında onları birçok mesleğe yönlendirdiği için her zaman en popüler konulardan biri olmuştur. BT programlama, telekomünikasyon vb. Birçok elektrik mühendisi yeterince erken çalışmaya başladığından; bu konu, ortaokul öğrencileri arasında bilişim programcılığı, telekomünikasyon vb. birçok mesleğe yönlendirdiği için çok popüler hale geldi. Bu yüzden bu konu o kadar çok öğrenciyi kendine çekmiştir ki, yeterli yer olmadığı için üniversitelere girmeleri zor olmaktadır. bu konu sadece ortaokul düzeyinde (genellikle gymnasium olarak adlandırılır) üç yıl boyunca verilir. 2) Çoğu Bosna üniversitesindeki müfredat temel olarak matematik, doğa bilimleri, İngilizce dil çalışmaları vb. gibi temel konulardan oluşur. Bu temel konulara ek olarak, her üniversitenin belirli konuları öğretmek söz konusu olduğunda kendi gelenekleri vardı.

Hukuk eğitimi, Osmanlı döneminden beri (yaklaşık 150 yıl önce) Bosna-Hersek’teki akademinin ayrılmaz bir parçası olmasına rağmen, mevcut hukuk eğitimi reform çabaları, hukuk bilgisine erişimi artırırken hukuk eğitimi verme yöntemlerini iyileştirmeye odaklanmaktadır. Hukuk eğitimi verme yöntemlerini etkileyen bir faktör, şu anda Bosna Hersek’te faaliyet gösteren iki hukuk fakültesinin olmasıdır…. [Sonuç]

Bosna-Hersek’teki hukuk eğitim sistemi şu anda reform aşamasındadır. Bu, hukuk okullarında öğretim yöntemlerini geliştirmeyi ve aynı zamanda çevrimiçi kurslar, kendi kendine öğrenme materyalleri ve yerel hukuk firmaları ile uygulamalı stajlar yoluyla hukuk bilgisine erişilebilirliği geliştirmeyi içerir. Buna ek olarak, etnik azınlıklar, Boşnakça konuşanlar için dil programları veya anadili olarak Hırvatça konuşan Hırvatlar için Hırvat programları gibi kendi ortak miraslarına veya ilgi alanlarına dayalı olarak sık sık çalışma grupları oluşturdukları için BH Academy’de birlikte eğitim görmenin faydasını görürler. Ayrıca, B&H avukatlar için birçok doğal kaynağa sahiptir – uzun süredir devam eden bir hukuk geleneği ile birleşen ulusal gurur – bu da B&H’de hukuk öğrenimini heyecan verici bir olasılık haline getirir!

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!