Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Kaliteli bir eğitim ile güzel bir gelecek Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri ile çok daha ucuz. Dünya standartlarında bir eğitim sandığınızdan daha ucuz. Üstelik sandığınızdan daha yakın. Nerde mi? Elbette Bosna Hersek’te… Önce Bosna Hersek üniversitelerini henüz tanımamış olabilirsiniz. Kardeş ülkemizin eğitim tarihi de en az bizim kadar geriye gider. 1531 yılında ilk üniversite tarzı eğitim kurumuna kavuşan Bosna Hersek halen köklü bir geleneğin parçası olmaya devam ediyor. Ayrıca ilk modern üniversitesini de 1800’ lü yılların sonuna doğru açan kardeş şehrimiz üniversite terimine yeterince aşinadır. Bununla beraber Avrupa ve dünya üzerindeki çoğu akademik anlaşmalara imza atan Bosna Hersek dünyanın akademik ağına da entegre olmuş ve adını kabul ettirmiştir.

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri karşılığını fazlasıyla alacağınız bir fiyatı size sunuyor. Bu fiyata yukarıdaki özellikler dahil ve sizlere sağladığı kolaylığı da düşünürseniz çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Size sağladığı en büyük kolaylığın başında sınav zorunluluğu bulunmaması geliyor. Böylece öğrenciler ve aileleri sınav stresinden ve baskısından kurtuluyorlar. Bosna Hersek üniversitelerine kayıt için sadece lise diplomanız yeterlidir. İkinci en büyük kolaylığı ise Türkiye’de lisede hangi bölümü olursanız okuyun üniversitede istediğiniz bölümü seçebiliyorsunuz. Yani alan sınırlaması da yok. Bütün bu kolaylıkların yanında kaliteli bir eğitim veriyor olması ise çok büyük bir avantaj. Diğer avantajlarını öğrenmek isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size merak ettiğiniz her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bosna Hersek üniversiteleri ücretleri ülkemizle karşılaştırılınca bile uygun oluyor. Hele ki büyük şehirdeki özel üniversite fiyatları ile karşılaştırınca Bosna Hersek üniversitelerinin daha cazip olduğunu göreceksiniz. Üstelik yurt dışındaki üniversite tecrübesi ise büyük bir avantaj olarak hep sizin olacaktır. Genel olarak üniversitelerin yıllık harçları 1000 € ile 3200 € arasında değişiyor. Ayrıca Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim dili olarak Boşnakça kullanılıyor. Yani hazırlık okumak için ayrı bir ücret ve 1 yıl daha gerekiyor. Bunun da alternatifi var. Uluslararası Travnik Üniversitesi eğitim dili olarak Türkçe ‘yi kullanıyor. Yani hazırlık okumadan da istediğiniz bölüme başlayabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi; hukuk için 2000€ , inşaat, makine, elektrik ve mimarlık fakülteleri için ise 2500€ ücret istiyor. Ofislerimize gelip ya da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına internetten ulaşabilir Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Üniversitenin Konumu