Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları ; Üniversite eğitiminizi herhangi bir sınava girmeden almak isterseniz bunun için gerekli belgeleri hazırlamanız yeterli

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları belirli bir dizi evrakın hazırlanmasından ibarettir. Yurt dışında eğitim veren Bosna Hersek üniversiteleri için sınava girmeksizin kayıt olma imkanı olduğunu biliyor muydunuz? 2003 yılında Bologna kriterleri arasında yer alarak AB standartlarına tam uygunlukla eğitim vermeye başlayan Bosna Hersek üniversiteleri, yurt dışı denklik uygulamalarına tabii olup buradaki üniversitelerden alınan diplomalar tüm dünyada geçerlilik kazanmıştır. Bu sayede ülkede mesleki akademik kurumlarda büyük bir hareketlilik yaşanmış ve ülkenin gözde ve iyi eğitim veren eğitim kurumları odak noktası haline gelmiştir. Avrupa kredi sistemine dahil olan ve AB üyesi olan ülke bu aşamanın ardından eğitim konusunda tam bir öğrenci akımına uğramıştır.

Bu aşamalar sayesinde Bosna’ya yüksek öğrenimde Avrupa kalite güvence birliği, Avrupa öğrenci birliği, Avrupa üniversite birliği, Avrupa yüksek öğretim kurumları birliği, Avrupa iş dünyası konfederasyonunun ve ekonomi – işbirliği kalkınma örgütü’nün de kapıları açılmış oldu. 1996 yılından beri süratle aşama kaydederek eğitim ve kalkınma konusunda büyük merhaleler aşan bu AB ülkesinde okumak isteyenlerin ne yapması gerekiyor? Öncelikle bu gibi bir isteğiniz varsa konusunda yetkili bir merkez olan ve bu konuda eğitimli bir danışman kadrosuna sahip ola Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı merkezini arayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları için her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Zira yurt dışında eğitim konusunda sizlere merak ettiğini her konu ile ilgili olarak detaylı bilgi verebileceklerdir.

Yurt dışında Bosna Hersek’te bulunan üniversitelerin öğrenci adaylarından istedikleri belgeler:

  • Kimlik aslı ve noter tasdikli bir adet örneği
  • İkametgah
  • 3 – uluslar arası doğum belgesi aslı
  • – Nüfus dairesinden alınmış nüfus örneği

5 -Transkript belgesi aslı ve noter onaylı örneği, apostilli

6 – Diploma aslı ve noter tasdikli bir diğer örneği

7 – Taahhütname

8 – Tahütnamenin ait olduğu kişinin çalışma belgesi

9 – Noter tasdikli, fotoğralı ve Apostilli sağlık raporu

10 – 8 adet arka fonu beyaz olan foto

11 – sabıka kaydı

12 – pasaportun orijinali ve fotokopisi

Eurostar yurt dışın eğitim danışmanlığı merkezine ulaştığınızda Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları ile ilgili olan tüm bilgileri alabilirsiniz.

#bosnaherseküniversitelerikayıtşartları

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersekte Okumanız İçin Bilmeniz Gerekenler

Bosna-Hersek, 20. yüzyılın başından beri istikrarsızlıkla boğuşan Balkanlar’da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Bosna Savaşı dünya çapında bir insani krizle sonuçlanmasına rağmen, her iki ülke de o zamandan beri eğitim sistemlerini iyileştirmede büyük adımlar attı. Birçok uluslararası öğrenci, düşük yaşam maliyetleri ve yüksek kaliteli eğitim nedeniyle Bosna-Hersek’te eğitim görmeyi tercih ediyor. Ancak, aday öğrencilerin harekete geçmeden önce bilmeleri gereken birkaç şey var.

Eğitiminizin kalitesi sizin öğrenme isteğinize bağlıdır; bunun için çaba göstermedikçe başarılı olamazsın. Ayrıca ders sırasında kullandığınız herhangi bir bildiri veya ses/görüntü kaynağı için kredi almayacağınız için ders sırasında dersleri takip etmeye ve not almaya istekli olmalısınız. Ek olarak, her iki ülke de akademik sistemlerini tekrar rayına oturtma konusunda ilerleme kaydetmiştir. Ancak, Bosna ve Hersek’in eğitim sistemlerinin işleyişi arasında hala bazı küçük farklılıklar var—bunlardan haberiniz yoksa, bunlar çalışmalarınızı olumsuz etkileyebilir.

Her iki ülke de akademik sistemlerini tekrar rayına oturtma konusunda ilerleme kaydetmiştir; her iki hükümet de sistemi onarmak için zaman ve para yatırmaya istekli olduğunu gösterdi. Bosna ve Hersek’te bu odak, ilkokul düzeyinde zorunlu yıllık sınavlara geri dönüşe yol açmıştır – ortaöğretim düzeyinde hala isteğe bağlı olmalarına rağmen. Buna ek olarak, Boşnakça dil dersleri son zamanlarda 12 yıldan sekiz yıla indirildi – bu aynı zamanda ortaokul düzeyinde Boşnakça dil öğretimi için de geçerlidir. Buna ek olarak, Bosna-Hersek’teki tüm üniversiteler artık Yugoslav banknotları yerine Europena banknotlarını kullanıyor – ancak bazı Yugoslav banknotları 2019’a kadar üniversite ödemeleri için hala geçerli. ders çalışıyor; her iki ülkenin de daha iyi sonuçlar için fedakarlık yapmaya istekli olduğunu gösteriyor.

Yurtdışında eğitim almanın maliyeti her iki ülkede de önemli ölçüde daha düşük; ancak Bosna-Hersek’teki yaşam maliyetleri Hırvatistan’dakinden önemli ölçüde daha düşüktür. Bu, Bosna ve Hersek’te eğitim almayı seçerseniz, Hırvatistan’da okuyan birinin ihtiyaç duyacağından çok daha az paraya ihtiyacınız olacağı anlamına gelir – özellikle sırasıyla Saraybosna veya Banja Luka şehirlerinin yakınında yaşıyorsanız. Hangi ülkenin genel olarak daha ucuz yaşam maliyetlerine sahip olduğu konusunda bazı anlaşmazlıklar olsa da (Hırvatistan), kırsal alanların büyük kentsel alanlardan daha ucuz olacağı mantıklıdır – bunun nedeni, orada gıda fiyatlarının, gıda fiyatlarının daha fazla olduğu büyük kentsel alanlarda olduğundan daha yüksek olmasıdır. daha düşük fiyatlarla kolayca temin edilebilir.

Yurtdışında eğitim almaya karar verirseniz, eğitiminizi olumsuz etkileyebilecek çeşitli faktörler olsa da, araştırmalarını yapanlar, önlerinde tatmin edici bir deneyim bulabilirler! Her iki ülke de güçlü akademik sistemler geliştirmiştir ve bu sistemler ancak yerel yönetimler onları finansman ve düzenleme çabalarıyla desteklemeye devam ettikçe gelişmeye devam edecektir. İleriyi planlayan öğrenciler – çalışmadan önce ne bilmeleri gerektiğini anlayan – önceden planlama yapmadan öğrenenlere göre ileride çok daha verimli bir deneyim bulacaklar!

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!