Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları belirli bir dizi evrakın hazırlanmasından ibarettir. Yurt dışında eğitim veren Bosna Hersek üniversiteleri için sınava girmeksizin kayıt olma imkanı olduğunu biliyor muydunuz? 2003 yılında Bologna kriterleri arasında yer alarak AB standartlarına tam uygunlukla eğitim vermeye başlayan Bosna Hersek üniversiteleri, yurt dışı denklik uygulamalarına tabii olup buradaki üniversitelerden alınan diplomalar tüm dünyada geçerlilik kazanmıştır. Bu sayede ülkede mesleki akademik kurumlarda büyük bir hareketlilik yaşanmış ve ülkenin gözde ve iyi eğitim veren eğitim kurumları odak noktası haline gelmiştir. Avrupa kredi sistemine dahil olan ve AB üyesi olan ülke bu aşamanın ardından eğitim konusunda tam bir öğrenci akımına uğramıştır.

Bu aşamalar sayesinde Bosna’ya  yüksek öğrenimde Avrupa kalite  güvence  birliği, Avrupa öğrenci birliği, Avrupa üniversite birliği, Avrupa yüksek öğretim kurumları birliği, Avrupa iş dünyası konfederasyonunun ve  ekonomi – işbirliği kalkınma örgütü’nün de kapıları açılmış oldu.  1996 yılından beri süratle aşama kaydederek eğitim ve kalkınma konusunda büyük merhaleler aşan bu AB ülkesinde okumak isteyenlerin ne yapması gerekiyor? Öncelikle bu gibi bir isteğiniz varsa konusunda yetkili bir merkez olan ve bu konuda eğitimli bir danışman kadrosuna sahip ola Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı merkezini arayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt şartları  için her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Zira yurt dışında eğitim konusunda sizlere merak ettiğini her konu ile ilgili olarak detaylı bilgi verebileceklerdir.

Yurt dışında Bosna Hersek’te bulunan üniversitelerin  öğrenci adaylarından istedikleri belgeler:

  • Kimlik aslı ve noter tasdikli bir adet örneği
  • İkametgah il mühaberi aslı ve örneği
  • 3 – uluslar arası doğum belgesi aslı ve örneği
  • – Nüfus dairesinden alınmış nüfus örneği

5 -Transkript belgesi aslı ve noter onaylı örneği, renkli apostilli

6 – diploma aslı ve noter tasdikli bir diğer örneği

7 renkli apostilli ev – noter tasdikli taahhütname

8 – tahütnamenin ait olduğu kişinin çalışma belgesi

9 – noter tasdikli, fotoğralı ve apostilli sağlık raporu

10 – 8 adet arka fonu beyaz olan foto

11 – uyap ibareli sabıka kaydı ve soruşturma belgesi

12 – pasaportun orijinali ve  fotokopisi

Eurostar yurt dışın eğitim danışmanlığı merkezine ulaştığınızda   Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Şartları ile ilgili olan tüm bilgileri alabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu