Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar

Bosna Hersek Üniversitesi Eurostar

Türkiye’nin lider eğitim danışmanlığı firmalarından  biri olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından faydalanarak kariyer basamaklarını hızla tırmanabilir ve Avrupa standartlarında geçerli olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Türkiye’den aldığınız diplomaların Avrupa standartları göze alındığında geçerliliği pek de fazla değildir. Yurtdışında etkin bir birey olarak hayalinizdeki işlerde çalışabilmek üzere Bosna- Hersek üniversitesine başvurunuzu yapmanız tavsiye edilmektedir. Dilediğiniz bölümü kazanmak Türkiye’de bulunan eğitim sistemi göz önünde bulundurulduğunda oldukça zordur. Hayalinizdeki mesleğe ulaşabilmek üzere hiçbir sınava girmek zorunda kalmadan ilgili bölümde okuyabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi eurostar tarafından tanınan bir üniversitedir ve bu üniversitede “ Anadil Eğitimi” uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bölgede bulunan Türk öğrenci sayısının yoğunluğu sebebiyle anadil eğitim seçenekleri arasında Türkçenin de bulunduğunu görüyoruz. Orta Avrupa’da bulunan en modern kampüslere ev sahipliği yapmakta olan Bosna–Hersek’deki eğitim sistemi, sürekli yenilenmekte ve her yeni dönemde eski eğitim sistemi üzerine çeşitli yenilikler katılması amaçlanmaktadır.

Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmekte olan Bosna – Hersek Üniversitesi eurostar desteğiyle daha konforlu bir hale geliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasının yönlendirmeleri sonucunda bulunduğunuz ülkeden nasıl daha verimli olarak yararlanabileceğiniz konusunda bilgi almakla kalmayıp şehri daha iyi tanıma fırsatını yakalıyorsunuz. Bu ülkede; Boşnaklar ülkenin %50. 11 , Sırplar %38.75 , Hırvatlar ise %15.43’lük kısmını kapsarlar. Etnik çeşitlilik bakımından oldukça zengin bölgelerden biri olan Bosna-Hersek bölgesi , bireyin yeni milletleri yakından tanıması ve bu milletlerin kültürleri hakkında bilgi edinerek vizyonunu geliştirmesi konusunda oldukça faydalıdır.

Bosna- Hersek devlet üniversitelerinde verilen eğitim genellikle Boşnakçadır. Boşnakça öğrenebilmek üzere üniversitelerin hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Bosna- Hersek bölgesinde eğitim amaçlı olarak ikamet etmek isteyen bireylere sunulan imkanlar oldukça çeşitlidir. Üniversitenize yakın vakıf yurtları ve öğrenci evleri siz Bosna- Hersek bölgesine gitmeden önce eğitim danışmanlığı kurumları tarafından belirlenmektedir. Sizlerin gittiğiniz ülkede yabancılık çekmemeniz üzere bölge hakkında bilmeniz gerekenlerin hepsi eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz  doğrultusunda sizler ile paylaşılır. Vize derdi yaşamayacağınız Bosna- Hersek bölgesinde evlerin kira ücretleri oldukça makul olup Türk öğrencilere de kira konusunda çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Bosna- Hersek Üniversitesi eurostar firması tarafından sizlere tavsiye edilen üniversiteler arasında yer almaktadır.

Üniversitenin Konumu