Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Eğitim kalitesi ile sizleri çok iyi noktalara getireceği kesindir.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yüksek eğitim almak isteyen her bir bireye büyük imkanlar ve kolaylıklar sağlıyor. Ülkemizde her sene üniversite imtihanı sırasında büyük bir imtihan stresi yaşayan gençler, bu büyük maratona çok önceden başlıyor ve çoğu da umduğunu bulamıyor. Çalışkan ve kendinden emin öğrencilerin bile sınav stresine bağlı olarak sınavda birçok puan kaybettiğini biliyoruz. Öte yandan birçok sebepten dolayı öğrencilerin istedikleri bölümlere girememe kaygısı ve olasılığı da her zaman mevcut.

Bu durumda öğrenciler ya hiç istemedikleri bölümlerde okuyabiliyor ya da gelecek sene tekrar sınava girebilmek adına sürekli sene kaybedebiliyor. Bunlar da gençler için büyük mutsuzluk kaynağı yaratan konulardandır. Hayatınızın en önemli dönüm noktasını oluşturan eğitim konusunda çok daha radikal kararlar alabilirsiniz oysaki… Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetleri benzeri her konuda hizmetinizdedir.

Zira Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesine geldiğinizde bu gibi sınavlardan geçmenize, yoğun stres yaşamanız, sevmediğiniz bölümde okumanıza ya da sürekli sınav kazanma çabanızı bir sonraki seneye ertelemenize hiç gerek yok. Örneğin Zenice üniversitesinin sadece 1000 Euro’luk harç bedeliyle mimarlık fakültesinde eğitim alabilirsiniz. Bosna üniversiteleri sınavsız ve sadece bu kadar da değil, öğrenciler dilediği bölümü de seçebiliyor. Bu aşamada sizlere Bosna Hersek üniversiteleri hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

1995 yılından sonra hızla yaralarını saran bu ülke Avrupa ve dünya ülkeleriyle de iş birliği yaparak, birçok konuda ve özellikle de eğitim konusunda kendisini geliştirdi ve dünya standartlarındaki eğitim noktasına hızlı adımlarla çıktı. Ab kriterlerine uygun olarak Bologna normlarında eğitim veren ülkede bulunan üniversitelerde Dünya çapında eğitim almış olan akademisyenler bulunmaktadır. Öğrenciler kendi ülkelerinden gelen profesörler ve doçentler gözetiminde eğitim aldıklarından dolayı kendi dillerinde ders görmekte ve dil açısından da hiçbir sıkıntı çekmemekte, öte yandan kendilerini kendi topraklarında gibi hissetmektedirler. Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı size ilgili konularda gerekli bilgileri sunacaktır.

Boşnakların, Sırpların, Hırvatların yaşadığı birçok etnik kültürün barındığı bu sıcak balkan ülkesinde sizlerde mükemmel bir mimarlık eğitim alarak tam donanımlı bir mimar olabilirsiniz. Bu sayede yakın zamanda iyi bir kariyer edinebilir ve Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tüm eğitim ve kariyer hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

#bosnaherseküniversitesimimarlık

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersekte Mimarlık Fakültesi Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler Nelerdir?

2015 yılında Uluslararası Mimarlık Uzmanları Örgütü (IOPA), 57 ülkede mimarlık eğitiminin durumu hakkında bir anket gerçekleştirdi. Sonuçlar, Bosna-Hersek’in Avrupa’daki en gelişmiş mimarlık eğitim sistemlerinden birine sahip olduğunu gösterdi. Aslında, bu alanda en iyi performans gösteren ülkelerden biridir. Ayrıca bu anket, Bosna-Hersek’teki mimarların ülkelerinin benzersiz mimarlık okul sistemi hakkında bilmeleri gereken bazı noktaları da vurguladı. Bosna Hersek’teki Mimarlık Fakültesi’nde neler olup bittiğini daha iyi anlayabilmeniz için bu noktalardan bazılarını burada vurgulayacağız.

Bu okul hakkında bilmeniz gereken ilk şey, okulun en eski okul olduğudur. Bosna-Hersek’teki dört mimarlık okulu arasında. 1945’te Kral İskender’in hükümetinin doğrudan himayesi altında bağımsız bir kurum olarak kuruldu. Başlangıçta “Kral İskender’in Mimarlık Akademisi” olarak adlandırıldılar, ancak daha sonra adlarını “Mimarlık Fakültesi” olarak değiştirdiler. Okul müdürü aslen Zagreb Üniversitesi’nden bir profesördü ve Avrupa’daki üniversiteler arasında seyahat ederken ders veriyordu. Liderliği altında, bu kurum zaman içinde istikrarlı bir şekilde büyüdü ve şimdi her yıl 300’den fazla öğrencisi var.

Bu okuldan bahsederken unutulmaması gereken bir diğer önemli gerçek ise, Bosna Hersek’in en eski üniversitelerinden biri olan Saraybosna Üniversitesi’nde bulunuyor olmasıdır. Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Balkanlar’ın en eskilerinden biridir; ancak 1969’da Bosna hukukunun profesörlüklerle ilgili uluslararası hukuklardan ziyade Bosna hukukunu yansıtacak şekilde değiştirildiği zamana kadar adı çağını yansıtacak şekilde değişmedi (Alexander Liebert Ödülü). Şu anda, bu üniversitede her yıl şehir planlamadan iç tasarıma, mimari teknolojiden inşaat mühendisliği tasarımına kadar sekiz uzmanlık altında okuyan yaklaşık 300 lisans öğrencisi bulunmaktadır. Ayrıca, kentsel planlama veya inşaat yönetimi gibi çeşitli alanlarda MA veya MArch dereceleri gibi çeşitli yüksek lisans derecelerine yönelik yılda yaklaşık 40 lisansüstü öğrencisi vardır. Bu okul, öğrencilerine yönelik ders ve proje çalışmalarının yanı sıra “Arkitektekski Dokumentacijski Journal” dergisi aracılığıyla her ay mimarlıkla ilgili güncel konularda seminerler de düzenlemektedir. Bosna Hersek’in en eski mimar okullarından biri olmasının yanı sıra, Bosna Hersek’in en eski üniversitelerinden birinde yer alıyor. Aday öğrenciler için heyecan verici bir yer!

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!