Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi ile hayalinizdeki mesleğe çok daha yakınsınız. Daha çocukken sorulan “büyüyünce ne olacaksın” sorusuna çoğunuz doktor cevabı vermişsinizdir. Ne yazık ki ilerleyen yıllarda yoğun bir sınav maratonuna girip yoruluyorsunuz. Daha ortaokuldan başlayan ve yıllarca süren kitaplar, kurslar, dersler gibi pek çok zorluğu aşmak zorunda kalıyorsunuz. Dahası sadece bir üniversiteye yerleşmek için hiç te istemediği bölümlerde okuyan yüz binlerce öğrenci var. Mezun olduğunda ise sınav sistemi yüzünden istemediği işi yapmak zorunda kalanların sayısı da hiç te azımsanacak gibi değil. Oysa hayallerinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. İnsana verilen değeri tıp fakültelinden de anlayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri size dünya çapında tıp eğitimi veriyor. Hayalinizdeki mesleğin inanamayacağınız kadar kolay ve yakın olduğunu biliyor musunuz?

Baştan belirtelim ki Bosna Hersek üniversitelerine giriş yapmak için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Lise mezunu olmanız yeterli olacaktır. Bu sayede uzun ve yorucu sınavlar ve streslerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Bir üniversitenin taban puanı olmaması o üniversitenin kalitesiyle alakalı değildir. Kaldı ki dünya üzerindeki pek çok saygın üniversite taban sınavsız öğrenci alır. Bunun nedenleri arasında öğrencilerin test çözmesi değil gerçek hayattaki sorunları çözmesi istenmesidir.  Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi ile hedeflenen de budur. Uluslar arası geçerliliğe sahip tıp fakülteleri ve Avrupa’nın en modern tıp fakülteleri arasındaki kampüsü ile Bosna Hersek Üniversiteleri tıp fakülteleri sizleri hayallerinize ulaştırıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bu hayaliniz daha da yakın olacaktır.

Modern tıp eğitimi tarihi 1866 yılına kadar giden köklü bir tıp eğitiminin bir parçası olmak size ve kariyerinize büyük katkı sağlayacaktır. İtalya’nın Bologna şehrinde birçok devletin imzaladığı Bologna Antlaşması sayesinde Bosna Hersek üniversitelerinin tıp fakültelerinden mezun olduğunuzda uluslararası bir diplomanız olacak. Yani dünyanın istediğiniz yerinde mesleğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Bosna Hersek’te tıp eğitimi Boşnakçadır. Bir yıl hazırlık okumanız gerekir ve yıllık 2500 € gibi bir maliyeti vardır. 1949 yılında kurulan Saraybosna Devlet Üniversitesi’nin 40 bin kişilik dev ailesine katılmanız için çok sebep var. Dilerseniz tıp eğitiminizi Saraybosna Devlet Üniversitesi ya da Tuzla Üniversitesi’nde alabilirsiniz. Lisans ücretleri ise 2000 ile 2500€ arasında değişiyor. Bu ve bunun gibi her sorunun cevabı için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size ihtiyacınız olan desteği sağlamaya hazırdır. Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi ile siz de hayallerinizden vazgeçmeyin.

Üniversitenin Konumu