Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi ; Geleceği için üniversite tercihlerini gözden geçiren kişiler Tuzla Üniversitesi imkânlarına da dikkat etmektedir.

Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi Bosna-Hersek Federasyonu’ndaki Tuzla Kantonu’nun Merkezi olan bir şehirdir. Saraybosna ve Banja Luka’dan sonra Bosna-Hersek’in üçüncü büyük şehridir. İsmi Türkçe olan Balkan şehirlerinden biridir.
Tuzla Üniversitesi devlet üniversitesidir.

Tuzla Üniversitesi Bölümleri; Özel eğitim ve Rehabilitasyon, Logopedia, Odyoloji, Ses, İşitme, İşitsel Terapi, Otizm, Davranış bozuklukları Rehabilitasyon, Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik, Coğrafya, Hukuk, Tarih, Psikoloji ve Rehberlik, Gazetecilik, Sosyal Bilimler, Sosyoloji, Felsefe İngilizce Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Tercümanlık, Beden Eğitimi ve Spor, Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi, Laborantlık, Radyoloji, Rontgen, Halk sağlığı, Sağlık Mühendisliği, Biyomedikal, Gıda Teknolojileri ve Mühendisliği, Kimya Teknolojileri ve Mühendisliği, Ekoloji ve Çevre Mühendisliği, Kimya Malzeme Mühendisliği, Tarım Teknolojisi ve Bilimi, Elektrik Mühendisliği, Robotik Kontrol sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İletişim, Makine Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Mekatronik, Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, E-Ticaret, Kamu Yönetimi, Uluslar arası Ticaret, Muhasebe, Denetim Yönetimi, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Finans, Bankacılık, Sigortacılık, Muhasebe, Yönetim Politikası, Finansal Planlama; Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, E-Ticaret

#tuzlaüniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi Hakkında İhtiyacınız Olan Her Şey!

Tuzla Üniversitesi, Bosna Hersek’teki en iyi üniversitelerden biridir. 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin yaygın olarak bilindiği gibi Tuzmalajska Tuzla’nın 3 fakültesi vardır: Mühendislik ve Yönetim Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Sosyal Hizmet. Ayrıca biri tıp, diğeri veterinerlik olmak üzere 2 tıp fakültesine sahiptir. Ek olarak, 6 akademik anabilim dalı vardır: mimarlık ve şehircilik; ekonomi; yasa; insan kaynakları yönetimi; siyaset ve yönetim; ve sosyal çalışma. Tuzla Üniversitesi, hem lisans hem de lisansüstü programlar sunmaktadır.

Tuzla Üniversitesi, dönemin Bosna cumhurbaşkanı Alija Izetbegović tarafından başlatılan bir akademik reform programı sonucunda 1992 yılında faaliyete başlamıştır. Üniversite, üç fakültesi (Mühendislik Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi) ve altı akademik anabilim dalı ile çok disiplinli bir kurum olarak kurulmuştur. Üniversitenin temel taşı 18 Mayıs’ta Travnik’teki Bosna-Hersek Savaş Mezarlığı’nda İzzetbegoviç tarafından atıldı. Üniversite, Bosna-Hersek’in her yerinden ve dünya çapındaki diğer ülkelerden yılda yaklaşık 12.000 öğrenci almaktadır. Sloganı Latince’de “cesaret ve dürüstlük” anlamına gelen “fortitudo et integritas” dır.

Üniversite, 10 fakültesi, 28 bölümü, 49 lisans bölümü ve 28 anadalıyla sunduğu 116 uzmanlık alanıyla öğrencilerine mesleki ve yaşam boyu öğrenme fırsatları sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Avusturya, Belçika, Çin, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, İtalya Letonya Polonya Sırbistan Birleşik Krallık Amerika Birleşik Devletleri

Tuzla Üniversitesi ayrıca fırsatlar sunar. IPU Bosna+ adlı uluslararasılaşma programı ile öğrencilerinin yeteneklerini topluma katkıda bulunurken kullanmaları için. Bu program, yurtdışındaki üniversiteler de dahil olmak üzere çeşitli kurumlar aracılığıyla Bosna vatandaşlarına eğitimin her seviyesinde uluslararası deneyimler sağlamayı amaçlamaktadır. IPU Bosna+ aracılığıyla, 2007’den bu yana yaklaşık 3200 öğrenci, dünya çapındaki şirketlerde staj yaparak veya devlet bursları veya UNDP ya da AB gibi kuruluşlardan sağlanan hibelerle ilgili yurtdışında eğitim programları aracılığıyla uluslararası deneyim kazandı.

Uluslararası Eğitim Danışmanlığının kurucusu Robert Danksteiner-Sachse gibi uzmanlar tarafından Bosna Hersek’teki Üniversite hakkında yukarıda sunulanlara dayanarak, bu üniversitenin dünya çapındaki diğer Bosna üniversiteleriyle karşılaştırıldığında ne kadar üstün olduğu görülebilir!

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 6 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!