Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için oldukça uygun yapıdadır

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Ülkemizdeki üniversite sisteminin alternatifi Bosna Hersek Üniversitesi Ücretlerini duyunca inanmayacaksınız. Bosna Hersek üniversiteleri gerçek anlamda ülkemizdeki sistemin alternatifidir. Üstelik daha kolay kayıt olunması ve dünya standartları çerçevesindeki eğitimi ile kendini ispatlamıştır. İlk kolaylık sınav zorunluluğu olmamasıdır. Yani illa ki bir sınava girip bir puan almanız gerekmez. İkinci kolaylık ise lisede hangi alanda okursanız okuyun Bosna Hersek üniversitelerinde istediğiniz yüksek öğrenime geçersiniz. Sadece bu kolaylık bile ülkemiz eğitim sisteminde kaybolmadan hayal ettiğiniz geleceğe sizi taşıması için yeterlidir. Sonuçta lisede alan seçmek bazı kriterlere bağlıyken bunu sağlayamayanlar mecburen hayatlarının geri kalanında istemediği bir eğitime ve istemedikleri bir işe devam etmek zorunda kalıyorlardı. Bosna Hersek üniversiteleri ile bu sorunu yaşamanıza gerek yok. Yüksek öğrenimi daha da kolay hale getiren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hayalinize inanamayacağınız kadar yaklaşacaksınız.

Eğitimin kolaylığı sizi şüpheye düşürmesin. Aksine en az ülkemiz gibi kardeş ülkemizin de Eğitimde köklü bir geçmişi var. 1531 yılında ilk yüksek öğrenim kurumunu açan kardeş ülkemiz, bu tecrübesini Bologna Anlaşması ile taçlandırmış. Bologna Anlaşması ise dünya çapında çeşitli ülkelerin yüksek öğretim standartlarını düzenler. İmza atmış ülkeler bu anlaşmadaki standartları kabul etmiş sayılırlar ve yüksek eğitimi bu anlaşmaya göre düzenlerler. Bunun faydası ise daha kaliteli bir eğitim ve mezun olduğunuzda dünyanın istediğiniz yerinde istediğiniz gibi çalışabileceğiniz geçerliliğe sahip bir diplomanızın olduğudur. Üstelik bütün bunların karşılığında Bosna Hersek Üniversitesi Ücretlerini öğrendiğinizde çok şaşıracak ve sevineceksiniz.

Genel olarak Bosna Hersek’te devlet üniversitelerinin yıllık ücretleri 1000 € ile 3200 € arasında değişir. Bosna Hersek’te eğitim dili Boşnakça olduğu için 1 yıl ayrıca Boşnakça ve İngilizce hazırlık eğitimi alırsınız. Eğer hazırlık eğitimi ile ilgilenmiyorsanız Türkçe destekli eğitim veren Bosna Hersek Üniversitesi’ne başvurarak doğrudan istediğiniz bölüme başlayabilirsiniz. Boşnakça ve İngilizce eğitim veren üniversitelerin yıllık ücretleri:

  • Hukuk:5000 €
  • İnşaat:1000 €
  • Mimarlık:1000 €
  • Makine M:1000 €
  • Elektrik M: 1000 €

Eğer hazırlık okumak isterseniz yıllık 2500 eurodur. Ödemeler ve daha fazlası için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı nı ziyaret edebilirsiniz. Sizleri misafir etmekten memnuniyet duyarız.

Gördüğünüz gibi karşılığında Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri ortalama olarak ülkemizdeki özel üniversitelerin çoğundan daha uygun.
#Uluslararasıbosnaherseküniversitesiücretleri

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!