Bosna Hersek Üniversiteleri | Öğrenci Sefa


1. Karşılaşma ve organizasyon ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?

2. Türkçe eğitim ve hocalarımız hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

3. Uluslararası Travnik Üniversitesine kaçıncı sınıftan başladınız?Üniversitenin YÖK tarafından denkliği var mı?

4. Travnik şehri için düşüncelerin ve izlenimlerin nelerdir?

5. Seneye Türkiyeden Türkçe eğitim almak için Uluslararası Travnik Üniversitesine eğitim almaya gelicek öğrencilere Üniversiteyi önerir misiniz?

Travnik Üniversitesi Neden Bu Kadar Önemli?

Travnik Üniversitesi 1881 yılında Fransız hükümeti tarafından Bosna-Hersek’teki ilk üniversite olarak kurulmuştur. Bugün TU, 15.000’den fazla öğrencisi olan bir devlet üniversitesidir. TU, 12 fakültede 116 lisans programı ve 47 yüksek lisans programı sunmaktadır. Üniversite, biri Saraybosna’da, biri Banja Luka’da ve biri Tivat’ta olmak üzere üç ana kampüste faaliyet göstermektedir. TU’nun ana kampüsü, öğretme ve öğrenme için son teknoloji laboratuvarlara sahip modern bir eğitim tesisi olan Saraybosna’da bulunmaktadır. Üniversitenin felsefesi “Vatandaşlık, Kalkınma ve İnsan Hakları Eğitimi”dir. Bu felsefeye ulaşmak için üniversite, öğrencilerini Bosna toplumu içinde akademik ve profesyonel görevlerde iyi performans göstermeleri için eğitir.

Bir eğitim kurumunun amacı, tüm öğrencilere seçtikleri meslekte iyi performans göstermelerine yardımcı olacak mükemmel akademik ve profesyonel beceriler sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için bir kurum, konuları hakkında bilgili ve iyi öğretme becerilerine sahip nitelikli öğretim görevlileri gibi etkili eğitim araçları sağlamalıdır. TU’de, tüm öğretim görevlileri, TU’da öğretmenlik yapmak üzere atanmadan önce en az 10 yıllık öğretmenlik deneyimine sahiptir. Ayrıca, konularını TU’de öğretmek için yeterli olduklarını gösteren geçerli bir öğretim yeterliliğine veya akreditasyona sahiptirler. Öğrenciler, üniversite hocalarından ders aldıklarında kaliteli bir eğitim aldıklarından emin olabilirler.

Bir kurum, öğrencilerine gelecekteki istihdam için gerekli akademik becerileri sağlamanın yanı sıra mezunlar alarak ülke ekonomisine katkıda bulunabilir. TU’daki eğitimlerini tamamladıktan sonra programlarından tam zamanlı işlere geçiş yaparlar. Bir zamanlar TU’de öğrenci olan Bosna şirketlerinde çalışan 15.000’den fazla tam zamanlı çalışan var. TU mezunlarını işe alan işverenler, Bosnalı vatandaşlara kariyerlerinin başlarında istikrarlı işler sağlayarak ülke ekonomisinin gelişmesine yardımcı oluyor. Çoğu Bosnalı şirket aile şirketi olarak başladı ve daha sonra nesiller boyunca aktarılan ve şimdi ülke çapında Bosna vatandaşlarının sahip olduğu büyük şirketler haline gelene kadar. Bu işletmeler ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, TÜ’nün sunduğu eğitim programları gibi eğitim programlarıyla yetiştirilen çalışanlara her zaman ihtiyaç vardır.

Travnik Üniversitesi, 130 yılı aşkın bir süre önce Bosna’nın ilk üniversitesi olarak kapılarını açtığında öncüydü. ! Üniversite o zamandan beri dünya çapındaki diğer üniversiteler için bir rol modeli haline geldi, çünkü dünya çapında bilim adamları, iş adamları ve benzer şekilde sosyal liderler yetiştirmek için gerekli pek çok niteliği bünyesinde barındırıyor. TU mezunlarının gerçek dünyaya girdiklerinde nasıl iyi bir performans sergilediklerine dair güzel bir örnek Bosnalıjektiv’de (Bosna Koleji) görülebilir. Bu kolej Bosnalıjektiv mezunları tarafından 100 yıldan fazla bir süre önce kuruldu, böylece mevcut mezunlar, yerel okullarda öğretmen veya okul yöneticisi olarak tam zamanlı çalışırken gelecek nesillere Bosna-Hersek tarihi ve coğrafyası hakkında bilgi verebilirler. Bu örnek aracılığıyla, mevcut BH vatandaşları, bir eğitim kurumu aracılığıyla sağlanan mükemmel eğitimin, kursiyerlerin kariyerlerinin erken dönemlerinde nasıl olumlu sonuçlar üretebileceğini görebilirler – herkesin kendi ülkesi için isteyeceği bir şey!

Öğrencilerinin nasıl olduğunu göstererek – her ikisi de TÜ’de okuyanlar ve diğer Bosna üniversitelerinde okuyanlar – kazançlı istihdam yoluyla gerçek dünyaya girdikten sonra iyi performans gösteren TU, her yerde öğrenci başarısı için bu tür rol modelleri oluşturmak isteyen dünya çapındaki diğer üniversiteler için olumlu örnekler oluşturmaya yardımcı olur!

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!