Bosna Hersek Üniversiteleri

Mutlu Ahmed Adiloviç


1. Uluslararası Travnik Üniversitesinde başlayan türrkçe eğitim programıyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?

2. Türk öğrencilerin Anne ve Babalarına mesajınız nedir?

3. Türkiye Cumruhiyeti yetkililerine mesajınız nelerdir?

Bosna Hersek Üniversitesine Okumanız İçin Nedenler

Bosna Hersek Üniversitesi, Saraybosna, Bosna-Hersek’te bulunan bir devlet üniversitesidir. Aslen Travnik Üniversitesi olarak adlandırılan üniversite, on dokuzuncu yüzyıl Hırvat şairi Josip Friščić’in onuruna yeniden adlandırıldı. Bosna-Hersek Üniversitesi, ülkenin Yugoslavya’dan bağımsız hale gelmesiyle 1984’te açıldı. Ekonomi, hukuk, siyaset bilimi, askeri bilimler ve eğitim alanlarında programlar sunmaktadır. Aynı zamanda tıp, mimarlık ve mühendislik fakültelerine de sahiptir.

Bosna Hersek Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin çoğu yurtdışından gelmektedir. Eurostat tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Bosna-Hersek Üniversitesi’ndeki öğrencilerin yüzde 50’den fazlası yabancı. Ancak, birçok Boşnak da orada okuyor çünkü üniversite eğitimi diğer kurumlara göre çok daha düşük. Ayrıca, öğrencilerinin onlardan bir şeyler öğrenmesi için uluslararası üniversitelere geziler düzenleyen çeşitli öğrenci dernekleri vardır. Uluslararası öğrencilere uygun ücretlerle mükemmel bir eğitim sağladığı için Bosna Hersek Üniversitesi’nde okumak çok faydalı olabilir.

Bosna Hersek Üniversitesi’nde eğitim almanın maliyeti ülkedeki diğer üniversitelerin çoğundan çok daha düşüktür . Buna ek olarak, Bosnalı derneklere katılan uluslararası öğrencilerin genel maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan çeşitli burslar bulunmaktadır. Ayrıca Bosnalı yetkililer, tüm akademik binalarda ücretsiz Wi-Fi erişimi ve uluslararası öğrencilerin mobil cihazlarından ücretsiz olarak çevrimiçi olabilecekleri kampüste ücretsiz Wi-fi bölgeleri gibi uluslararası öğrenciler için üniversitede eğitim görmeyi daha keyifli hale getirmek için önlemler aldı. Aynı yemek salonunda uluslararası oda arkadaşlarıyla birlikte yemek yemek, hem uluslararası hem de Boşnaklar arasında kolay sosyal etkileşime izin verdiği için ders çalışmayı daha keyifli hale getirir.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!