Eurostar Bosna Hersek Mezun Öğrencimiz


1. Berkan bize 4 buçuk yıl önceki karşılaşma organizasyonunuzdan bahseder misin?

2. Berkan sen hangi Üniversitede ve hangi bölümde okudun?

3. Yani burdaki Üniversiteler zormu gelicek arkadaşlara neler tavsiye edersin?

4. Peki Berkan buraya geldin uzun yıllardır burdasın buraya Türkiyeden gelecek olan öğrencilere Üniversitede okuyacak olan öğrencilere ve onların Anne babasına tavsiyen ne olur nen yapmaları lazım buraya gelirlen?

5. Eurostar yurtdışı eğitimi dışında gelen öğrencilerden bahsediyorsun değil mi?

6. Berkan şunu mu söylemek istiyorsun? Burdaki tüm Üniversitelerin tek yetkilisi Eurostarmıdır?

7. Yani Eurostarın dışında gelen öğrencilerin tamamı Üniversiteye yazılamayacak onu mu söylemek istiyorsun?

8. Berkan bide yaşamla ilgili,ayda bir öğrenci ne kadar harcar;? Aileler öğrencilere ne kadar para göndersin?

9. Berkan bunların dışında bize ilave etmek isteğin birşeyler varmı? Türk öğrenciler buraya gelsinler mi?

 

Yurtdışı Eğitim ve Öğretimin Önemi

Meslek edinmek isteyen gençler için yurtdışında eğitim ve öğretim şarttır. Başka bir ülkede eğitim almak, başarılı bir kariyer için daha iyi fırsatlar sağlayabilir. Çok fazla fırsatı olmayan ülkelerden gelen gençler, dünya üniversitelerine erişebilir ve değerli deneyimler kazanabilir. Bu programlar, yetenekli uluslararası çalışanları işe almak isteyen işverenler için de faydalıdır. Uluslararası bir öğrenci olmak, iş deneyimi kazanmak ve kariyer beklentilerinizi geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

Yurtdışında eğitim ve öğretim, bir meslek edinmek isteyen gençler için çok önemlidir. Dünyanın en iyi üniversiteleri, dünyanın herhangi bir yerine aktarılabilen kurslar sunar. Öğrenciler meslekleri için gerekli becerileri öğrenirler ve mezun olduktan sonra hızla iş bulabilirler. Diğer ülkelerdeki eğitim sistemleri de bizimkinden daha uygun maliyetlidir; çoğu işveren, daha düşük borç yükü olan uluslararası öğrencileri tercih eder. Uluslararası işçi çalıştıran şirketler, mezun olduktan sonra iş bulma şansları daha yüksek olduğu için iş tecrübesi olan öğrencileri tercih etmektedir. Yurtdışında eğitim aynı zamanda öğrencilere evlerine iş başvurusunda bulunmadan önce yurtdışında yaşamaya alışmaları için zaman tanır.

Küresel işgücü piyasası, gençlerin dünyanın her yerinden iş deneyimi kazanmalarını sağlar. Birçok ülkede, kendi ülkelerine kıyasla daha düşük yaşam maliyeti, daha düşük vergiler, daha kısa çalışma saatleri ve daha az işyeri baskısı vardır. Başka bir ülkede eğitim almak, mevcut işinize okuldan çok daha kolay geçtiğinden, kariyerinizi planlarken daha faydalı olabilir. Aynı anda birden fazla ülkeden serbest çalıştığınız için, yurtdışında eğitim ve eğitim size nerede iş bulacağınızı seçme konusunda daha fazla özgürlük sağlar. Bu, özellikle İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim alıyorsanız geçerlidir, çünkü İngilizce konuşulan ülkeler bu nedenle diğerlerinden daha fazla fırsata sahip olma eğilimindedir.

Yurtdışında okurken çalışma becerilerini öğrenen gençler, ek eğitim veya deneyime sahip olmayanlara göre çok daha yüksek memnuniyet oranlarıyla iş bulabilmektedir. Çalışma vizeleri, uygun eğitim ve öğretime sahip uluslararası öğrencilerin mezun olduktan sonra çalışma vizelerinde kalmalarına izin verir – bu, yurtdışında okurken bu eğitimi almayanlara kıyasla okul sonrası istihdam oranlarını önemli ölçüde artırır. Uluslararası öğrenciler kolejlerin %15’inden fazlasını oluşturur. ABD’de mezun olan ve yurtdışında eğitim programları aracılığıyla eğitim sonrası istihdam olanakları kazandıktan sonra sıklıkla üst düzey pozisyonlarda istihdam edilmektedir. Bu programlar aynı zamanda yetenekli uluslararası çalışanlar arayan şirketlerin, şirket maliyetlerini önemli ölçüde artırmadan dünyanın her yerinden yetenekli gençlere erişmelerini sağlar. veya işe alım gecikmeleri..

Yurtdışında eğitim ve öğretim, kariyer yolu veya iş deneyimi arayan birçok genç için esastır, ancak bu ancak stajyerin/başvuru sahibinin/ gelecekteki hedeflerine yönelik doğru ve yeterli öngörü ile yapıldığında faydalıdır. öğrenci/genç Yurtdışında eğitim ve öğretim, halkla ilişkiler alanında bir yol arayan gençler için çok önemlidir. stajyerlik veya yarı zamanlı çalışma yoluyla onlara değerli deneyimler kazandırmanın yanı sıra . Kendi ülkesinin dışında çalışmak, kolayca iş bulmak için kapılar açar – diğer ülkelerden gelen kursiyerlerin/başvuru sahiplerinin/öğrencilerin/gençlerin erişimine izin verir. Bu, dünyanın herhangi bir yerinden kursiyerlerin/başvuranların/öğrencilerin erişimine izin verdiği için başka yerlerde eğitimi özellikle faydalı kılar. Bu tür bir eğitimle ileriyi planlayanlar, eğitimlerini tamamladıktan veya yurtdışı eğitim veya istihdam yoluyla iş deneyimi kazandıktan sonra hedeflerine ulaşma şanslarını büyük ölçüde artırabilirler.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!