Bosna Hersek Üniversiteleri


1. Bize Üniversitenizin tarihçesinden bahseder misiniz?

2. Üniversitenizin bulunmuş olduğu vezirler şehrinden bahseder misiniz?

3. Sizin Üniversitenizde okumak isteyen öğrencilerin anne ve babalarına neler söylemek istersiniz?

Bosna Hersekte Okumanız İçin En Uygun Fırsatlar!

Bosna-Hersek, Balkan Yarımadası’nda bir ülkedir. 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazandı ve şimdi Uluslararası Göç Örgütü’nün bir üyesi. Ülke ayrıca 1992’de Birleşmiş Milletler gibi birçok uluslararası kuruluş tarafından da tanınırlık kazandı. Sonuç olarak Bosna-Hersek şu anda dünyadaki 193 ülkeden biri. Tüm Boşnaklar, bir Güney Slav dili olan Boşnakça’yı ana dilleri olarak konuşurlar. Ancak, İngilizce artık ilk ve orta okullarda zorunlu bir derstir. Ayrıca Bosna-Hersek akademik çalışma için büyük fırsatlara sahiptir.

Bosna-Hersek, zengin tarihi ve coğrafyası nedeniyle akademik çalışma için büyük fırsatlara sahiptir. Ülkenin dağları, vadileri ve ovaları vardır; bunlar, ülkenin tarihi veya coğrafyası üzerine akademik bir makale veya tez yazarken önemli faktörlerdir. Bosna Hersek’te arkeologlar tarafından incelenebilecek birçok arkeolojik alan da bulunmaktadır. Birçok üniversite, eğitim hedeflerinize uygun çeşitli dereceler sunar; Boşnakça dereceleri, alanınızda bir iş bulmanıza veya kendi işinizi kurmanıza yardımcı olabilir. Bosna-Hersek’teki en popüler üç üniversite Saraybosna Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi’nin Boşnak-İngilizce Merkezi (BEC) ve Almanya’nın Bonn Üniversitesi’dir; bunlar lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde birden fazla konuda kurslar sunar. İstediğiniz zaman eğitim almanız için kurslar sunan bu kadar çok üniversiteyle, ihtiyaçlarınıza uygun bir tane mutlaka vardır!

Bosna Hersek, İngilizce ile yabancı katılımının zengin geçmişi nedeniyle İngilizce öğrenmek için harika bir yerdir. uluslararası bir dil olarak 1463’te Bosna şehirleri İtalya’dan ilk Latince kitap sevkiyatını karşıladı. Daha sonra İngilizce, uluslararası kullanım faktörü (Fransızca’ya benzer) nedeniyle ülke çapında okullarda öğretilen birincil yabancı dil olarak Latince’nin yerini aldı. İngilizce’nin uluslararası bir dil olduğu bu zengin tarihi nedeniyle, Boşnaklar İngilizce konuşma konusunda oldukça yeteneklidir – bu da öğrenmenizi kolaylaştırır! İngilizce’yi ailenizle birlikte kullanmak yerine bir İngilizce enstitüsünde öğrenmeye karar verirseniz, “merhaba” veya “teşekkür ederim” gibi temel ifadelerin yanı sıra “Seni seviyorum” gibi daha karmaşık ifadeleri de öğrenebilirsiniz!

Bosna Hersek akademik çalışma için büyük fırsatlara sahiptir; bu nedenle Avrupa çapında prestijli üniversitelerde okurken deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için popüler bir destinasyondur. Birçok öğrenci, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla uygun döviz kurları nedeniyle Bosna-Hersek’i seçiyor – bu, Avrupa’da seyahat etmeyi daha uygun hale getiriyor! Ek olarak, çoğu uluslararası uçuş, Avrupa’nın her yerinden öğrenciler için erişimi daha da kolaylaştıran Saraybosna havaalanına inmektedir! Diğer avantajlar arasında uygun yaşam maliyetleri; kaliteli sağlık sistemi; bol sosyal hizmetler; modern altyapı; iyi ulaşım sistemi; turistik yerler; . . . . Birkaçını saymak gerekirse!

Genel olarak, Bosna-Hersek, öğrenimleri sırasında bilgi edinmek isteyen öğrenciler için birçok fırsata sahiptir! Boşnakça dereceleri gibi, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek pek çok farklı türde kurs vardır. Ayrıca, İngilizce öğrenmek, çoğu Boşnak mükemmel İngilizce konuştuğu için yaşamda gezinmeyi kolaylaştıracak! Öyleyse ne bekliyorsun?! Eğitim için hedef olarak Bosna-Hersek’i seçen diğer binlerce öğrenciye katılın!

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!