Bosna Hersek Üniversiteleri | Öğrenci İlknur


1. Uluslararası Travnik Üniversitesini nasıl tercih ettin?

2. Travnik ten ve boşnak halkından ve Türkçe eğitimden bahseder misin?

3. Uluslararası Travnik Üniversitesinde verilen eğitim kulaklıkla sistemiyle veriliyor diye buraya gelmeden söylentiler vardı, akıl karıştırmaya çalışan insanlar var demiştiniz daha önce,bu konuyu sizden dinleyelim.

4. Seneye Türkiyeden Türkçe eğitim almak için Uluslararası Travnik Üniversitesine eğitim almaya gelicek öğrencilere ve ailelerine bu Üniversiteyi önerir misiniz?

5. Son olarak ailene söylemek istediğin birşeyler var mı?

Türkçe Dil Eğitiminin Büyük Önemi Nedir?

Türk halkının mirasının korunması için Türkçe eğitimi şarttır. Türk dili, bir Türk’ün kim olduğunun ve neye inandığının ayrılmaz bir parçasıdır. Türk dilinde eğitim aynı zamanda vatandaşları sosyal ilerlemeye ve büyümeye hazırlar. Ayrıca hükümeti anlamalarını ve diğer Türklerle iletişim kurmalarını mümkün kılıyor.

Türkçe öğrenmekle ilgili bilmeniz gereken ilk şey, Türk olmayanların ustalaşmasının zor olduğudur. Çeşitli lehçeleri ve gramer biçimleriyle hızlı öğrenmeyi zorlaştıran karmaşık bir dildir. Bunun dışında, Türkçe’ye hakim olmak söz konusu olduğunda kestirme bir yol yoktur. Orta veya ileri sınıflara geçmeden önce ilköğretim Türkçe dersleri ile eğitime başlamalısınız. Bunlar, bir öğrenci olarak gelişmenize ve ivmenizi korurken daha hızlı öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca, çalışırken çok çaba sarf etmeniz gerekir, çünkü bu gerçeğin başka bir yolu yoktur.

Türkçe eğitimi, kültürel mirasınızı ve milli gururunuzu korumak için şarttır. Birçoğu, Türk dilini öğrenerek mirasınızı korumaktan daha önemli birkaç şey olduğuna inanıyor. Bu nedenle pek çok Türk olmayan – özellikle de dil öğretmekle ilgilenenler – Türkçeyi etkili bir şekilde nasıl öğreteceklerini öğrenmek için çabalıyorlar. Öğrencilerinin anadillerini tam olarak anlamalarını ve bilgilerini gelecek nesil Türklere aktarabilmelerini sağlamak istiyorlar. Türk olmayanlar, Türkçeyi etkili bir şekilde öğretmeyi öğrenerek zamandan tasarruf edebilir ve gelecekteki tüm Türklerin ana dillerini doğru bir şekilde öğrenmelerini sağlayabilirler.

Türkçe öğrenmenin önemi göz ardı edilemez; ülkenizi ve insanlarını anlamanın anahtarıdır. Türklerin çoğu İngilizceyi ikinci veya üçüncü ana dilleri olarak konuşur; ancak İngilizce’yi nüanslarını kendilerinden daha iyi anlayan biriyle konuştuklarında daha net anlarlar. Aynı şey, İngilizce dışında sahip olabilecekleri herhangi bir ikinci veya üçüncü ana dil için de geçerlidir; önce kendi ülkelerinin anadilini öğrendiklerinde başkalarıyla daha iyi iletişim kurabilecekler.

Bir yabancı dil öğrenmek, doğru yapılırsa dünyanın dört bir yanından diğer kültürleri, gelenekleri ve gelenekleri anlamanın mükemmel bir yolu olabilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, erken yaşta uygun bir eğitim sistemi aracılığıyla bir yabancı dil hakkında bilgi edinmektir – özellikle de o dili daha sonra öğretmeyi planlıyorsanız!

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!