Bosna Hersek Üniversiteleri | Öğrenci Dilek


1. Dersinize giren hocalarınızn ünvanları nedir? Hazırlık okudunuz mu yoksa direk sınıftan mı başladınız?

2. Travnik Şehrinden bahseder misiniz?

3. Seneye Türkiyeden Türkçe eğitim almak için Uluslararası Travnik Üniversitesine eğitim almaya gelicek öğrencilere Üniversiteyi önerir misiniz?

Travnik Şehri ve Üniversite Bölümleri Hakkında

Travnik, Bosna-Hersek’te popüler bir turistik yer. Aynı zamanda Bosna-Hersek’in özerk bölgesinin başkentidir. Travnik doğal olarak güzel bir şehir. Şehre, birçok tarihi konak ve binaya sahip eski şehir hakimdir. Ayrıca Şehir Meclisi binası, Üniversite Kütüphanesi ve Müzesi, bir opera binası ve çeşitli müzeler de dahil olmak üzere modern binalara sahiptir. Şehir ayrıca onu ülkenin diğer bölgelerine bağlayan mükemmel ulaşım sistemlerine sahiptir. Travnik Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, doğal güzelliklerin yanı sıra eğitim ve profesyonel programlarda benzersiz yeteneklerini geliştirme fırsatlarını da deneyimleyebilirler.

Doğal ortamı nedeniyle birçok kişi Travnik’i Üniversitede okumak için ziyaret eder. Şehir, her tarafı dağlarla çevrili verimli bir vadide yer almaktadır. Bu, öğrencilere üniversiteye kaydolurken yapacakları birçok açık hava etkinliği sağlar – yürüyüş, dağcılık, kayak veya sadece kampüs alanlarında doğanın tadını çıkarma. Ayrıca çevrede öğrencilerin kampüsten uzaktayken eğlenebilecekleri çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır. Travnik’in iklimi, kış aylarında (Aralık-Mart) Bosna-Hersek’in diğer bölgelerinde bulunandan daha ılımandır ve bu da onu yılın bu zamanında açık havada çalışmak için ideal kılar.

Travnik Üniversitesi’nde öğrencilerin büyük bir çalışma alanı seçerken aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli programlar mevcuttur. Tarım, sanat tarihi, mimarlık, astronomi, bankacılık, biyoloji, ekonomi-matematik-fizik, hukuk-siyaset bilimi-sosyal bilgiler-bilgi sistemleri yönetimi-askeri bilimler-müzikoloji-felsefe-kamu yönetimi-sosyal olmak üzere 50’den fazla farklı akademik bölüm bulunmaktadır. iş ve veterinerlik/biyokimya/dişçilik/tıp/tıp teknolojisi/eczacılık/psikoloji/halk sağlığı idaresi/tarım mühendisliği coğrafya uzay bilimi teknoloji yönetimi veteriner hekimliği veteriner hekimliği hayvancılık diş hekimliği mühendislik deneysel psikoloji matematik oftalmoloji eczane fizik psikoloji farmakoloji halk sağlığı rehabilitasyon rehabilitasyon rehabilitasyon rehabilitasyon rehabilitasyon psikiyatri veteriner patolojisi veteriner fizyolojisi veteriner tedavisi veteriner tedavisi veteriner zooloji

Travnik hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için popüler bir turistik yer. Eski Kenti, Gavrilo Princip’in aile konağı gibi bir zamanlar ünlü Bosnalı liderlere ait olan birçok tarihi konağa sahiptir. Şehir ayrıca, 19. yüzyılda Amerika veya Avustralya’da yaşayan Bosnalı göçmenler tarafından şimdi “Siget Bosnija” (Şehir) olarak adlandırılan ficus bosnaeica gibi Bosna ülkelerine özgü dünyanın her yerinden ağaçların bulunduğu parklara sahiptir. Bosna). Ayrıca Travnik şehrinin zirvesinden Saraybosna’ya doğru etkileyici bir manzaraya sahip Konjica Dağı gibi yerel dağlardan geçen yürüyüş parkurları da vardır – Bosna Hersek’in en güzel yerlerinden biri!

Travnik diğerlerine kıyasla küçük bir şehir olabilir. Avrupa çevresinde; ancak kendi Üniversitesi’nde öğrenciler için mükemmel eğitim fırsatları sunmaktadır. Bu bölgeyi eğitimlerini sürdürmek için bir yer olarak seçen öğrenciler, İngiltere’deki Cambridge veya Oxford gibi yakınlardaki diğer Avrupa üniversitelerinde veya Leipzig veya Halle (Saale) üniversitelerinde bulunanlar gibi üniversite arazilerinde mükemmel eğitim kaynaklarının yanı sıra güzel bir vadi bulacaklardır. s

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!