Bosna Hersek Üniversiteleri | Öğrenci Ahmet


1. Türkçe eğitim veren Uluslararası Travnik Üniversitesinin eğitiminden memnun musunuz?

2. Uluslararası Üniversitesinin denkliği var Travnik Üniversitesinin yok mu diyorsun?

3. Seneye Türkiyeden Türkçe eğitim almak için Uluslararası Travnik Üniversitesine eğitim almaya gelicek öğrencilere Üniversiteyi önerir misiniz?

Travnik Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Travnik Üniversitesi, Kosova’da bir devlet üniversitesidir. Adını üniversitenin bulunduğu Travnik kasabasından almıştır. Kurum 1914 yılında kurulmuştur ve şu anda sekiz fakültede 20 fakülte ve 65 akademik programa sahiptir. Travnik Üniversitesi’nde okumak için Kosova’nın her yerinden ve diğer birçok ülkeden öğrenciler geliyor. Üniversitede 13.000’den fazla öğrenci ve 2.600 personel bulunmaktadır.

Travnik Üniversitesi, Prizren Üniversitesi’nden sonra Kosova’nın ikinci modern üniversitesi olarak 1914 yılında kurulmuştur. Kurum, bulunduğu Travnik kasabasından dolayı “Tavnica” adını almıştır. Eğitim Bakanlığı bu üniversiteyi Avusturya hükümetinin katkılarıyla kurmuştur. Üniversitenin adı “Travnik Üniversitesi”ydi; ancak adı daha sonra Avusturya-Macaristan imparatoru Franz Joseph I (1887–1922) onuruna “Tavnica” olarak değiştirildi. Üniversitede hukuk okuyan tanınmış Arnavut şair Agim Muslim Paqarja da dahil olmak üzere birçok ünlü kişi Travnik Üniversitesi’nde okudu ve çalıştı. Şu anda üniversitede 65 akademik programa sahip 20 fakülte bulunmaktadır.

Travnik Üniversitesi, Kosova ve Arnavutluk genelinde 10 devlet üniversitesinden oluşan Priştine Üniversitesi sisteminin bir parçasıdır. Ayrıca, hem Avrupa üniversiteler birliği Europaeum hem de Orta Avrupa birliği Orta Avrupa üniversiteleri (CEU) üyesidir. Avrupa’da bu ismi taşıyan yedi üniversite daha var: Arnavutluk’ta da bu isimle altı tane daha var. Bu okullar, müfredatlarına bağlı olarak lisans, yüksek lisans veya doktora gibi farklı dereceler sunar. Travnik Üniversitesi’ndeki derslerin çoğu Arnavutça, Boşnakça, Hırvatça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Makedonca, Sırpça ve Türkçe dillerinde sunulmaktadır. Savaşın sona erdiği 1989 yılından bu yana, öğrencilerin Kosova sınırları içinde istedikleri yerde eğitim alabilmeleri için Kosova genelinde çeşitli kampüsler açılmıştır.

Öğrencilerin Trakvnik Üniversitesi’nde okumayı seçmelerinin, burs almak veya mesleki nitelikler elde etmek gibi farklı nedenleri vardır. mezun olduklarında iş bulmalarına yardımcı olacaktır. Öğrenciler, kendi amaçları doğrultusunda eğitim almanın yanı sıra, işletme yönetimi veya hukuk öğretmenliği gibi çok çeşitli mesleklere yönelen hazırlık kurslarına katılarak seçtikleri meslek hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Bu isim altında toplam sekiz fakülte olduğu için Travnik Üniversitesi’nde bir lisans programını tamamlamak yaklaşık üç yıl sürer; bazı fakülteler, uzmanlıklarına ve bu fakültelerde profesörler tarafından öğretilen konulara bağlı olarak diğerlerinden daha kısa kurs süreleri sunmaktadır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!