Saraybosna Üniversitesinde Geleceğin Mimarları Yetişiyor

Saraybosna Mimarlık

Saraybosna Üniversitesinde Geleceğin Mimarları Yetişiyor ; Mimarlık her daim geçerliliğini ve popülerliğini sürdürebilecek bir...

Saraybosna Üniversitesinde Geleceğin Mimarları Yetişiyor

Saraybosna Üniversitesinde Geleceğin Mimarları Yetişiyor ; Mimarlık mekân tasarlama işidir. İnsanların yaşamasını kolaylaştırmak ve barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi eylemlerini sürdürebilmelerini sağlamak üzere gerekli mekânları, işlevsel gereksinmeleri ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaratıcılıkla inşa etme sanatı; başka bir tanımlamayla, yapıları ve fiziksel çevreyi tasarlama ve inşa etme sanat ve bilimidir. İnsan barınmak için yaşamak ve doğa şartlarından korunmak için bir mekân ihtiyacı duyar ve bu mekânı kendine özgü kültürel, fonksiyonel, teknik ve farklı zevklerde yaratır.

Mimarlık evrensel bir meslektir. İnsanlık tarihinin her döneminde önemli olmuştur. Dini yapıların tanrıya ulaşma arzusundan, iktidarı simgeleyen saraylara ya da bir kentin dokusunu oluşturan basit konut tiplemelerine kadar her türlü açık ve kapalı mekânı tasarlar. Bu çevre kırsal veya kentsel olabileceği gibi, yapıları veya mekânları kuşatan yakın dış çevre de mimari tasarımın kapsamına girer. Mekân, içinde yaşamın gerçekleştiği fizik ortam olarak tanımlanabilir. Mekânın oluşabilmesi ve üretilebilmesi için yapılara, yaşamın hergün artan çeşitliliği göz önüne alınırsa, oldukça karmaşık ilişkiler düzeni içinde yapılaşmış fizik çevreye gereksinme vardır. Mimari tasarımın öznesi olan yaşam, coğrafi, iklimsel, kültürel, demografik farklılıklar içerir.

Dünyanın en eski mesleği olarak kabul edilen mimarlık yapı sektörünün de ayrılmaz bir parçasıdır. Yapı sektörü ise, tüm dünya ülkelerinde en büyük sektör olup, diğer sektörlerin de itici gücü olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, mimarlık, geçmişin birikimleri ile geleceği hazırlayacak, gelecekte yaşanacak kaliteli yaşam çevrelerini oluşturacak, vizyon sahibi bireylerin mesleğidir.

Mimarlık okullarından mezun olanların, mesleğin ilgi alanının çok geniş bir yelpazeyi kapsaması nedeni ile birbirinden çok farklı alanlarda çalışabildikleri gözlemlenmektedir.

Bu prestijli mesleğe sahip olmak, isminizin önüne Mimar unvanını eklemek artık son derece Avrupa’da geçerli mavi diplomaya sahip olabilecektir. Bologna sürecine uygun olan eğitim sistemi sayesinde öğrenciler eğitim aldıkları süreçte bile diledikleri Avrupa Üniversitesinde kabul edilme ve eğitim alma olanağına sahiptirler. Saraybosna Üniversitesinde olarak verilen eğitim ile kendi dilimizde lisans eğitimi alabilecek ve öğreneceğimiz Boşnakça ile de farklı alanlarda farklı edinimler kazanabileceğiz.

Çalışma alanlarıamu Kurumları’nda (Devlet Memuru Olarak ) Tasarımcı olarak, Yapı denetimi amacı ile, Yasa ve yönetmeliklerin hazırlanmasında, Özel Sektör ‘de Serbest çalışan mimarların bürolarında tasarımcı ve/veya uygulamacı olarak, Şirketler, Bankalar vb. kuruluşlarda sürekli görevli mimar olarak, Şantiyelerde görev alarak, Yapı Sektörü ‘ne ilişkin malzemelerin tasarımında, üretim dir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde Hayalinizdeki Her Şeyi İnşa Etmeye Başlayabilirsiniz

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, ülkemizden birçok gencin ilgisini çeken kaliteli eğitim vermektedir. Bosna’daki her üniversitenin Mimarlık Fakültesi’ne girmek için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Ülkede bir üniversitede okumak için ihtiyacınız olan tek şey lise diplomanızdır. Bu kolejler uygun fiyatlı olduğundan, sınavsız giriş sunduğundan ve harika bir eğitim sağladığından, alanınızda uzman olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında size en uygun üniversiteyi buluyor ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Üniversite ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır özel bir ekibimiz var.

Bosna Hersek’teki Gorajde, Mostar, Zenica, International Travnik, Saraybosna ve Tuzla Üniversitelerinde size en uygun olanı bulmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanın. Aynı zamanda danışmanlık hizmetleri kapsamında ikamet tezkeresi, okul başvuru evraklarının tercümesi ve teslimi, konaklama tesisleri vb. her türlü işlemi sizin için hallediyoruz. Güvenli konaklamanızı sağlamak için tüm işlemleri varışınızdan önce ayarlayacağız. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 2000 Euro ödemeniz gerekiyor. Üniversite bu eğitimi Bosna’da verdiği için bir yıl hazırlık eğitimi de almanız gerekiyor. Ayrıca, ülkenin Uluslararası Travnik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde Türkçe eğitim almanıza olanak tanır. Buradaki ücret 2500 Euro. Bu üniversiteyi seçerseniz hazırlık eğitiminiz olmayacak, ana dilinizde eğitim alacaksınız.

Bosna Hersek’te eğitim almayı tercih ederek kendinizi akademik olarak tam anlamıyla geliştirebilir, alanınızda uzman olabilir, kişisel ve sosyal gelişim gösterebilirsiniz. Bu nedenle Bosna’da üniversite seçmek çok doğru bir karar olacaktır. Yurtdışında eğitim almak, ana dilinizde eğitim almak, farklı kültürlerle etkileşimde bulunmak ve uygun fiyatlarla eğitim almak istiyorsanız Bosna’daki üniversiteleri tercih etmenizi öneririz. Eğitim danışmanlığı kapsamında bizden daha fazla bilgi almak isterseniz bugün bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kültürel olarak ülkemize yakın olan Bosna Hersek’te ihtiyacınız olan eğitimi alacak ve sosyal aktivitelerinizden memnun kalacaksınız. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne başvurmak için bizimle iletişime geçin, tüm evrak ve barınma ihtiyaçlarınızda size yardımcı olalım.

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi- Mavi Han/ İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!