Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi gelişmiş Prestijli üniversite ve Ben kaliteli ve ilk üniversitesidir. Bosna’nın önemi bölümlerinde birisi de tıp fakültesidir. Tıp fakültelerinde sağlık sektöründe çalıştırmak amacıyla doktorlar ve diğer sağlık personeli yetiştirilmektedir. Ülkemizde tıp fakültesine yerleşebilmek için yapıla sınavdan yüksek puan almak gerekir. Fakat bazı ülkeler üniversitelerine öğrencileri sınavsız almaktadır. Bu üniversitelerden birisi de Saraybosna Üniversitesidir. Tıp fakültesine sınavsız olarak gitmek isteyenler bu üniversiteyi tercih edebilirler.

Saraybosna Üniversitesi Tıp fakültesinin tarihi 1866 yılına kadar dayanmaktadır. Bu tarihten itibaren sürekli gelişerek alanında uzman bireyler yetiştirmekle birlikte klinik merkezi olarak da hizmet vermiştir. Günümüzde çağdaş eğitim sistemine ayak uyduran Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine Avrupa standartlarında binalarda eğitim sunmaktadır. Alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri sayesinde kalitesini her geçen gün artırarak yeni doktorlar yetiştirmektedir.

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci yetiştirmekle kalmamakta aynı zamanda klinik merkezi işlevi görerek eğitim, bilim ve araştırma yapmaktadır. Klinik merkezi olarak en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Saraybosna Üniversitesi tıp fakültesi otuz üç binadan oluşmakta ve iki bin otuz kişilik yatak kapasitesine sahip modern bir fakültedir. Bu fakülteye hizmet eden 3511 eğitim personeli bulunmaktadır.

Bosna Hersek’te Tıp eğitimi üniversite eğitimi için dünyanın hemen hemen her yerinde öğrenciler tercih etmektedirler. Tıp fakültesinde okumak isteyen öğrenciler buradaki profesyonel hizmetlerden yararlanabilirler. Tıp fakültesinden mezun olduğunuz zaman size verilen diplomayla çeşitli ülkelerde mesleğinizi icra edebilirsiniz. Çünkü bu üniversitenin yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde bu üniversiteden alacağınız diploma her yerde geçerli olacaktır. Türkiye’de bulunan Yüksek Öğretim Kurumu bu üniversiteden mezun olanları tanıyarak denklik vermektedir.

Hayallerinizi gerçekleştirmek ve tıp eğitimi almak istiyorsanız Eurostar yurt dışı eğitim merkeziyle iletişime geçebilirsiniz. Yabancı öğrenci kabul eden bu üniversitelere kayıt olmanızı sağlayacak olan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi uzun yılların getirdiği tecrübeyle hizmet sunmaktadır.

 

Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi bölümleri eğitim slav dilinde verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Lise diplomaları 4 ve üzeri olanlar ayrıca Lise bilgisi Biyoloji, Kimya, Fizik dersleri yeterlilik verenler büyük şehir Saraybosna’da Üniversite eğitimi için kontenjanları kaçırmayın. Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntıları öğrenebilir ve işlemlerinizde de yardımcı olunacaktır. Lisans tamamlayacaklar Kredilerini saydırma olanağı olan üniversite kontenjanına gruba dahil olmanız gerektiği söz konusudur.

 

Saraybosna Üniversitesi Tıp Eğitimi

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi

Saraybosna Devlet Üniversitesi Tıp Eğitimi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!