Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi

Saraybosna Üniversitesinde bulunan Orman Fakültesi 1949 yılında kurulmuştur. Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi biyoteknik olarak üniversiteye bağlı. Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi bölüm olarak Bahçe Bitkileri 3 yıl +2 yıl Peyzaj mimarı oluyorsunuz. Ekoloji, Ekonomi, Koruma ve güvenlik 3 yıl +2 yıl Orman Mühendisliği oluyorsunuz.

Öğretim faaliyetleri 31 eğitim görevlisi, 3 profesör, 3 doçent, 10 üst düzey görevlisi, 4 yardımcı bulunmaktadır. Ayrıca Eğitim tesisleri kütüphanesi, yetiştirilmiş personeller bulunuyor.

Saraybosna Üniversitesinde öğretim alacak öğrencilerimizin biyoloji ve matematik kabiliyetli olması avantaj sağlıyor. Geleceğin Orman Mühendisleri arasında olmaları sebebiyle öğrencilerimize konferanslar, Doğaya geziler düzenleniyor.

Eko sistemlerin ve bilgi yönetimlerinin en üst düzeyde verilmesi için kaynak oluşturulur. Bologna kriterlerinde eğitim sistemine dahil olmuştur. Orman enstitüsünün iki bölümü de önemli konuları doğadan ve mesleki acıdan uzmanlardan eğitim anlayışı desteği ile ormancılık projelerinin uygulanması, yükümlülüklerin ve personelin Sosyo-Ekonomik, biyolojik olarak yürütülüyor.
Cavle – Igman’da Bahçecilik projelerinin uygulanması ve ilgili alan bilim ve ormancılık, çiçekçilik bireysel probleme dayalı gelişmiş çözümler ile gelişme göstermektedir. Güncel konular, yıllık konferanslar, seminerler, yöntemler yüksek öğretimde önemi belirtilmektedir.

Saraybosna Üniversitesi ormancılık, bahçecilik ve gelişim için doğa koruma, avcılık, ekoloji sunumları, sürdürebilir orman yönetimi ve peyzaj mimarisi konu anlatımları paylaşımları söz konusu.Tarım Bilimleri Fakültesi ile yürütülen çalışmalar daimi sürüyor.

Saraybosna Üniversitesi ormancılık alanında çağdaş eğitimlerinde düşüncenin gelişimi, doğal kaynak olarak orman arazilerinin gelişmesinde, ekonomisinde, pratikte bilgi mühendisliğinde geliştirici elemanlar mimarlık fakültesinden katılan eğitim görevlileri ve öğrencileri ile modern ve vizyon açısından üst düzey yöneticileri katılımları ile gerçekleştiriliyor. Gerekli olan laborant araçları devlet desteği ile gerçekleşiyor. EuroStar’dan bilgi alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya, Fransa, Kanada, Slovakya, Slovenya, Hırvatistan, Norveç, Avusturya, Finlandiya, İnsani yardım örgütü ‘Umut’ üniversiteleri Avusturya ve ‘Alisei’ İtalya, sivil toplum kuruluşları: WUS Avusturya, Açık toplum – Soros vakfı, DAAD Almanya vb…

Saraybosna Üniversitesi orman tohum tesisleri, tohum ve orman fidanlığı, Bahçecilik alanında yetkili kurumdur. Bölgesel dergiler yayınlanmaktadır. Devlet orman rezervleri, kalite güven garantisiyle, kentsel alanların yeşil alan çalışmalarında profesyonel kadro ve donanıma sahiptir.

Bosna-Hersek’te Saraybosna Devlet Üniversitesi Peyzaj bölümü eğitim slav dilinde verilmektedir. Saraybosna Devlet Üniversitesi Orman Mühendisliği eğitimi slav dilinde verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Saraybosna’da Üniversite eğitimi için kontenjanları kaçırmayın. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntıları öğrenebilir ve işlemlerinizde de yardımcı olunacaktır. Saraybosna Üniversitesi Peyzaj bölümü 

Saraybosna Devlet Üniversitesi Peyzaj Mühendisliği

Saraybosna Devlet Üniversitesi Orman Mühendisliği

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!