Saraybosna Üniversitesi Müzik Akademisi

Saraybosna Üniversitesi Müzik Akademisi 1955 yılında kurulmuştur. 50 yılın en yüksek kraliyet müzikal akademik eğitsel, sanatsal ve bilimsel kuruluşlarla müzik üretimi uygulamaktadır. Padagoji ve müzik bilimi olarak yugoslav üniversitelerin 4. Üniversitesidir. Avrupa ve Dünya devletlerine Saraybosna federasyonu faaliyetleri uzman kadrosu itibarı mükemmellik düzeyindedir. Hak ettiği itibarını sürekli yenilemektedir. Saraybosna Müzik Akademisi Saraybosna Üniversitesi’nin bir üyesi olarak tüzel kişiliğe sahip bağımsız kamu kurumudur. Saraybosna Üniversitesi Akademi faaliyetleri özel kamu yararı ve eğitsel, sanatsal, bilimsel geliştirme çalışmalarını içermektedir. Üniversitenin kontenjan grubuna dahil olmanız gerektiği söz konusudur. Nisan ayı başında Müzik bilgisi, kompozisyon, Enstrüman, solo başarılı olmaları için dersler verilir. Çalışmalarda  başarılı olanlar Müzik, Müzik öğretmenliği, Etnomüzikoloji, Flüt, Klarnet, Bas, Trompet, Perküsyon, Viola, Keman, Viyolonsel, Gitar, Boynuz, Saksofon, Fagot gibi bölümlerde  Lisans eğitimlerine başlıyorlar.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntılar ile ve işlemlerinizde yardımcı olunacaktır. Saraybosna Üniversitesi Müzik Akademisinde sekiz bölüm bulunmaktadır. 60 eğitim görevlisi ve birçak personel çalışmaktadır. Akademide Avrupa Birliği üyesi olan ve aktif bir solist, oda orkestrası , koro Gaudeamus dünyada ülke ve çevresinde müzikal ve sosyal yaşama katılmaktadır. Uluslararası işbirliği, öğrenci organizasyonları düzenlenmektedir.
Saraybosna Üniversitesi Müzik Fakültesi Eğitim Müfredatı Bologna sistemi dahilinde olduğundan AB ülkelerinde çalışma iznine sahip oluyorsunuz. Ayrıntılar için EuroStar’dan bilgi alabilirsiniz.

Hazırlık eğitiminden sonra kısa dönemde Müzik teorisi, solfej, dinlemek, müzikoloji ve etnomüzikoloji , armoni ve enstrüman dersleri alınır. Uygulama, kompozisyon 2 saat süre verilerek yetenek testi , bas, sabrano, Solfej bilgisi ölçülür. Öğrencimizin performansı ön planda olarak istek ve cesaretleri en iyi şekilde seçilmelerine olanak sağlamaktadır. Müzik eğitimleri sırasında her türlü kompozisyon çalışmaları ve Müzikal eserleri ulusal miras genç sanatçılara aktarılarak ihlal edilmemesi Saraybosna kültürü ve kanton bölgelerin sanatsal anlayışları ön planda tutulur. Saraybosnada Müzik otoritesi genç sanatçılara her türkü seminerler, sempozyumlar, Müzikal eserler, Konserler, Bestekarlar , sahne sanatçıları uluslar arası sempozyumlar topluma sunulur. Müzikal Miras,Halkın gelenekleri, Çağdaş Müzik ilkeleri, Saraybosna Müzikoloji faaliyetleri, Sanatçıların Müziğe teşvik kursları, Dünyada Bilim ve müzik, Röportajlar, sunumlar , Müzikoloji, pedagoji etnomüzikoloji , Müzik teorisi en üst düzeye de çalışmalar sürer. Bosna Hersek Federasyonu ile Müzikoloji derneği bu çalışmalara destek vermekte organizasyonlara katılmaktadır.

Müziğin gelişimi ve çeşitli yönler çalışmalarına katılan öğrencilerimiz Bazı programlarda İngilizce, Fransızca, Almanca dersler görür, Kütüphanesi bulunur. Kitap, dergi, görsel İşitsel malzemeler ERASMUS programları ve bologna kriterlerine uygundur. Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi Müzik Fakültesi bölümleri eğitim slav dilinde verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Saraybosna’da Üniversite eğitimi için Saraybosna Üniversitesi Müzik Fakültesinin kontenjanları kaçırmayın. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntıları öğrenebilir ve işlemlerinizde de yardımcı olunacaktır.

Saraybosna Üniversitesi Müzik Fakültesi