Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1949 yılında kurulmuştur. Saraybosna Üniversitesi Mimarlık alanında bilgisayar Merkezi ile online olarak kısıtlama içermeyen bir sisteme sahiptir.

Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi genel yönü ile Bologna ilkelerine bağlıdır. Eğitim Avrupa Kredi Transfer sistemi(ECTS) ile uyumludur. Mimarlık eğitimi 4+1- 3+2 olarak veriliyor. Zorunlu ve seçmeli dersler alınır. Öğretim, dersler, alıştırmalar, seminerler, yaratıcılık, sosyo-ekonomik durum değişiklikleri, yasal değişiklikler, çalışma koşulları yüksek kalitede eğitilen öğrenciler geleceğin uzman mimarları arasında yer alırlar. Mezunlar listesi 5000’in üzerini aşmaktadır.

Saraybosna Devlet Üniversitesi kültürel, sanatsal ve mimari mirası, doğasıyla çok kültürlü Avrupa’nın kalbinde olan tek Mimarlık üniversitesidir. Geleneksel değerler, çağdaş mimari, yaratıcılık fakülte olarak eğitimin amaçlarındandır. Saraybosna Üniversitesi Mimarlık bölümü müfredatı dünya üniversiteler birliği kapsamındadır. Öğrenci değişimi ERASMUS düzenli işbirliği geleneği bulunmaktadır. Organizasyon, şehircilik, mimari, tanınırık ve denklik aradığımız tüm özellikler Saraybosna Üniversitesi Mimarlık alanında çalışmalarınız teknik dokümantasyon, proje, ortak atölye çalışmaları, seminerler, deneyimler, dünya çapında üniversitelerle, kurumlarla, dergi, kentsel mekânsal çok yetenekli mimarlara yükseköğretim katkı ve yenilikler sağlamaktadır.

Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi bölümleri eğitim slav dilinde verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Lise bilgisi matematik, fizik yeterlilik verenler büyük şehir Saraybosna’da eğitim için kontenjanları kaçırmayın. Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntıları öğrenebilir ve işlemlerinizde de yardımcı olunacaktır. Lisans tamamlayacaklar Kredilerini saydırma olanağı olan üniversite kontenjanına gruba dahil olmanız gerektiği söz konusudur.

Uluslararası Travnik Üniversitesinde Mimarlık Lisans eğitimi Türkçe destekli ayrıca Mimarlıkta Lisans tamamlama da bulunmaktadır. Gerekli detayları Eurostar’dan alabilirsiniz.EuroStar’dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi