Saraybosna Üniversitesi Makina Mühendisliği

Saraybosna Makine Mühendisliği Fakültesi 1958 yılında kurulmuştur.Fakültenin ötesinde sektörün de ilerlemesine öncü olmuştur.Bologna sistemiuygulayan fakülte, ECTS ile öğrencilerin düzenli çalışmaları gerekir.Bosna-Hersek’te eğitim ve bilginin yayılması, yüksek reformun gereği bilgi akışının etkin transferi, mezunlarının etkinliği kavramsal uyumlu süreç gerçekleşmektedir.YÖK denklikli üniversitede eğitim alabilecek öğrenciler kontenjanla sınırlı olan bölümlere geçebiliyorlar.Saraybosna ÜniversitesiProfesyonel bir çığır açmış, gerekli koşullar yaratan Bosna-Hersek’te gelişim politikasında ekonominin etkili olduğu laborant çalışmaları, teorik bilgi ve dersler, deneysel, ekonomik yeteneğe sahip eğitimmühendisler yetişiyor.

Bosna-Hersek’te Sanayinin gelişmesi, sosyal, politik tüm alanların mühendislik iş dünyasına katkıları ve gereken önem verilmektedir. Lisans tamamlayacaklar Kredilerini saydırma olanağı olan üniversite kontenjanına dahil olmanız gerektiği söz konusudur.

Takım tezgâhları bölümü ve ölçme araçları ve teknikleri, Klima, ısıtma ve soğutma teknolojileri, işleme teknolojileri vb. bilgisayar destekli üretim, teknik bilgi, beceri, geliştirme modern bilimsel ve iş eğitimetkinliğini projeler sayesinde kazanılan deneyim profesyonel eğitim uzmanları tarafından veriliyor.

Saraybosna Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi çevreci anlayışı ile konferanslar, söyleşiler, uluslar arası üniversiteler ile işbirliği, TEMPUS işbirliği yaratılıyor.

Saraybosna Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi Yatırım programları, Proje belgeleri hazırlanması,Eğitim, Laboratuvar Saraybosna Makine Mühendislik Fakültesi Avrupa, Amerika, Avusturya Üniversiteleri ve profesörler ile birçok bağlantıları bulunuyor.