Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi

Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü okuyacak öğrencilerimiz Sosyal ve hukuki temeller üzerinden teorik bilgilerle donatılmış, uygulama becerileri gelişmiş ve bilimsel düşünce yapısına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan, karşılaştırmalı siyasal analiz-sentez yapabilen, öngörülü öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamıştır. Eğitim içeriğinde genel muhasebe, genel işletme, temel bilgi teknolojileri hukuken uygulamaları, yönetim ve organizasyon çalışmaları ile yürütülen politika, devlet bütçesi, idare hukuku yer almaktadır.

Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi Fakültesinde dersler aktif ve uygulamalı olarak Bologna kriterlerine uyumlu yapılmaktadır. Kamu Yönetimi bölümünde idari ve mesleki özel sektör, sivil toplum kalite ve etkinliğinin yoğunlaştığı günümüzde en önemli meslek dalı geleceğimizin gözde mesleklerinden bir tanesidir.

Donanımlı ve nitelikli anlayış çerçevesinde rekabetin arttığı kamu hizmetlerinde de kalite ve etkinliğin arttırılması için fakültede çalışmalar üst düzeydedir. Öğrencilerimize uygulamalı görmelerini sağlamakta bir laboratuar ortamı sunularak sorun çözme yeteneklerini geliştirmektedirler. Bilginin her gecen gün önem kazandığı küreselleşen dünyada kaliteli-nitelikli insan kaynaklarına ihtiyaç artmaktadır. Uzman kadrosu ile iş etütleri, yönetim bilimleri, genel eğitim programı, kamu yönetimine uygun öğrencilerin genel eğitim sistemlerine uygunluk sürecini değerlendirilmesi, kontenjana alınması üst düzeyde eğitim olanağı sağlayan fakülte yerleşim açısından rahat edebileceğiniz’da okulumuzdan memnun kalacağınızdan eminiz.

Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi Fakültesinde ECTS Kredi Transfer sistemi ile tecrübesini harmanlayan profesörlerden eğitim olanağına sahip olacaksınız. AB diplomasına sahip olacağınızdan Bosna’da okuma imkânı sizi bekliyor.

Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi bölümleri eğitim slav dilinde verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Lise bilgisi matematik, fizik yeterlilik verenler büyük şehir Saraybosna’da eğitim için kontenjanları kaçırmayın… Gerekli detayları Eurostar’dan alabilirsiniz.  Yurtdışı Eğitim Merkezi’nden ayrıntıları öğrenebilir ve işlemlerinizde de yardımcı olunacaktır. Lisans tamamlayacaklar Kredilerini saydırma olanağı olan üniversite kontenjanına gruba dahil olmanız gerektiği söz konusudur.Uluslararası Travnik Üniversitesinde Lisans tamamlama da bulunmaktadır. Gerekli detayları Eurostar’dan alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Kamu Yönetimi