Saraybosna Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde eczacılık eğitimi çağdaş ülkelerdeki standartlarda eğitim veren ve sağlık sisteminde önder olan eczacılar yetiştirmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü Eczacılık Fakültesi Saraybosna Üniversitesi Eczacılık eğitiminin ülkemizde de eş değerliliği, Kontenjan dahilinde yerleşim söz konusudur. Kimya ile eczacılığın kesiştiği noktada etken madde dizaynı, organik sentez ve ilaçlar geliştirmek, kimyasal oluşumların tanımlanması sentezi, geliştirilmesi, biyolojik özellikleri, yapı- etki üzerinde etkileşimleri, gelişimleri üzerinde çalışmalar sergilenmektedir. Kalite amacına uygunluğunun sağlanması ilkeleri öğretilmektedir. Eğitim Bologna sisteminde verildiğinden uluslararası öğrencilerin katılmaları kontenjan dahilinde yapılmaktadır. Eurostar Eğitim Merkezinden dil için ayrıntılı bilgi edineceksiniz. Eczacılık eğitim dili slav dili verilmektedir. Bizler yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız.

Saraybosna Üniversitesi Eczacılık üzerine insan yaşamının kalitesini arttırıcı, ilaç konusunda yetkin, yaşam boyu öğrenen, sorumluluklarını bilen, kendine güvenen, vizyon sahibi meslek eğitimine duyarlı, paylaşımcı, meslek hayatına atılmalarını sağlayacak güncel, teknolojik gelişim bilgileri ile donatılmış bireyler yetiştirmek ortak hedeftir. Saraybosna Üniversitesi Eczacılık eğitimi için idealist ve kaliteli öğretim kadrosuyla çağdaş sağlık sisteminde önder eczacılar yetiştirmektedir.

Genç Eczacılar Birliği (YPG)FIP 2001 yılında kurulmuş olup aktif olarak uluslar arası eczacıların bir parçası olmuştur. Organizasyona katılan eczacılar aktif olarak her yıl Eczacılar ve Farmasötik bilimler adına yıllık kongreler, uluslar arası etkinlikler, paylaşımlar bölüm programları, güncel konulara odaklaşan oturumlar atölye çalışmaları, yeni arkadaşlıklara ve eğitim olanağına katılma imkânı yaratılmaktadır. Her yıl FIP dört yılda bir eczacılık bilimleri dünya konferansı düzenlemektedir.

Yurtdışında Eczacılık Eğitimi Hakkında Profesyonel Akademik Danışmanımız ile Eczacılık Fakültesi Hakkında bilgi alabilirsiniz 0212 244 66 00 numaradan ulaşabilirsiniz . Sizlere Ücretsiz Akademik Danışmanlık Bölüm Rehberliği Eurostar Eğitim Merkezinden Hizmet alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Eczacılık Fakültesi