Dil Okulları

AUBiH eğitim-öğretim dili İngilizcedir. İngilizce küreselleşmiş dünyada ticaret ve siyasetin dilidir. İngilizce dil ustalığı sayesinde, üniversitenin tam BH ve ötesinde bir kariyer için hazırlanan mezunu. AUBiH başarı için ücretsiz olarak İngilizce sponsor size hazırlamaya kararlıdır İkinci Dil (ESL) kursları olmaktadır. İngilizce kursları iki farklı halen AUBiH verilmektedir. Ilk ve AUBiH giriş sınavı geçti resmen AUBiH öğrencilerin mensubu öğrenciler için zorunlu bir derstir. Bu ders İngilizce dil kendi komuta geliştirmek ve dil araçları akademik bir ortamda başarı için gerekli onları donatmak yardımcı olur. Konular bu derste İngilizce dilbilgisi, sözlü ve yazılı anlatım ve kompozisyon kompozisyon yer alıyor. Bu zorunlu İngilizce kursu ücretsiz yazında önce bir öğrencinin ilk dönem için AUBiH sunulmaktadır. AUBiH düzenli olarak ücretsiz ilgilenen öğrenciler için bir ay yoğun İngilizce kursları sunmaktadır. Bu ders herhangi AUBiH öğrencinin, ancak alınabilir özellikle önümüzdeki öğretim yılında AUBiH olarak kayıt tahmin aday öğrenciler için tasarlanmıştır. Şu anda üç Yoğun İngilizce kursları her yıl verilmektedir. Diğer üniversitelere dil eğitimi verilmektedir.

 

Ukrayna Dilin Yüksek Önemi ile Üniversiteler

Ukraynaca dünyada en çok konuşulan Slav dilidir. Aynı zamanda İngilizce’den sonra dünyada en çok konuşulan ikinci dildir. Ukrayna’nın başkenti Kiev, en fazla Ukraynalı konuşmacıya ev sahipliği yapıyor. Ek olarak, Ukraynaca Avrupa Birliği’nin resmi dilidir ve çoğu üniversitede zorunlu bir derstir. Temel olarak, Ukraynaca çok fazla kültürel öneme sahip popüler bir dildir.

Yeni bir dil öğrenmek zor olabilir- ancak Ukraynaca’da ustalaşmak neredeyse imkansızdır. Ukrayna dili, öğrenmesi en zor Slav dillerinden biridir; kendine has gramer kuralları, telaffuzu ve kelime dağarcığı vardır. Ana dili İngilizce olanlar bile dili doğru kullanmakta zorlanıyor. Zorluklarına rağmen, Ukraynaca hala inanılmaz derecede önemlidir. Ukrayna’nın zengin tarihini ve kültürünü anlamak, konuşulan dile hakim olmayı gerektirir. Ayrıca, Ukraynaca öğrenmek, insanların Ukrayna’nın ünlü türkülerinde ne dediğini anlamanıza yardımcı olabilir.

Birçok üniversite öğrencilerin Ukrayna dilini öğrenmeleri için kaynaklar oluşturmuştur. Yeni öğrencilerin dili öğrenmesine yardımcı olmak için ses kayıtları, ders kitapları ve bilgi kartları kullanırlar. Ek olarak, bu üniversitelerdeki öğrenciler telaffuz ve anlama becerilerini geliştirmek için yerli Ukraynalılarla konuşurlar. Öğrenciler ayrıca Ukraynaca’da ünlü yazarların kitaplarını da okurlar, böylece ana dillerinde modern edebiyatın tadına varabilirler. Eski Sovyetler Birliği vatandaşları bile Ukrayna’nın artık kendi ülkeleri olduğu için üniversitede Ukraynaca öğrenmeye başladılar. Bu, kendi topraklarında Ukrayna diline ve kültürüne ne kadar değer verdiklerini gösteriyor.

Ukraynaca özellikle üniversitedeki uluslararası öğrenciler arasında popüler. Birçoğu burslara katılır veya düşük maliyetli veya ücretsiz işlerde ödenir. Kendi ülkelerinde neler olup bittiğini anlayabilmeleri için Ukrayna dilini öğrenmekle ilgileniyorlar. Ayrıca yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin üniversite nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturduğu birçok değişim programı da bulunmaktadır. Bu, yabancı ülkelerin Ukrayna’nın tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmeleri için temsilci göndermelerine olanak tanır. Ayrıca, çok az İngilizce konuşan veya hiç İngilizce bilmeyen üniversite personelinin hayatını kolaylaştırır.

Ukrayna dili çok zor ama modern Ukrayna’yı ve Polonya ve Bulgaristan gibi Avrupa Birliği üye ülkelerini anlamak için gereklidir. Birçok üniversite, Ukrayna dilini öğrenmek için yararlı kurslar oluşturmuştur; bu, dili yalnızca ulusal kimlik ve kültürle ilgilenen gençler arasında daha popüler hale getirir. Ayrıca, Ukraynaca öğrenmek, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilerin Ukrayna’nın konuşulan diline maruz kalarak kendi yerel kültürlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!