Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi

http://www.int-med.uiowa.edu/Faculty/images/Faculty2010.jpg

       

        Gelişmiş üniversitelerinen önemi bölümlerinde birisi de tıp fakültesidir. Tıp fakültelerinde sağlık sektöründe çalıştırmak amacıyla doktorlar ve diğer sağlık personeli yetiştirilmektedir. Ülkemizde tıp fakültesine yerleşebilmek için yapıla sınavdan yüksek puan almak gerekir. Fakat bazı ülkeler üniversitelerine öğrencileri sınavsız almaktadır. Bu üniversitelerden birisi de Saraybosna Üniversitesidir. Tıp fakültesine sınavsız olarak gitmek isteyenler bu üniversiteyi tercih edebilirler.


        Saraybosna Üniversitesi Tıp fakültesinin tarihi 1866 yılına kadar dayanmaktadır. Bu tarihten itibaren sürekli gelişerek alanında uzman bireyler yetiştirmekle birlikte klinik merkezi olarak da hizmet vermiştir. Günümüzde çağdaş eğitim sistemine ayak uyduran Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine Avrupa standartlarında binalarda eğitim sunmaktadır. Alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri sayesinde kalitesini her geçen gün artırarak yeni doktorlar yetiştirmektedir.

       http://vsh.en.ankara.edu.tr/wp-content/blogs.dir/110/files/vshen2/ane1.jpg

       

       Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci yetiştirmekle kalmamakta aynı zamanda klinik merkezi işlevi görerek eğitim, bilim ve araştırma yapmaktadır. Klinik merkezi olarak en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Saraybosna Üniversitesi tıp fakültesi otuz üç binadan oluşmakta ve iki bin otuz kişilik yatak kapasitesine sahip modern bir fakültedir. Bu fakülteye hizmet eden 3511 eğitim personeli bulunmaktadır.


http://mezunundan.com/wp-content/uploads/2011/08/d0f3rsz11.jpg

       Bosna Hersek’teliseyi bitiren herkes sınava girmeden üniversite eğitimi alabilmektedir. Sınavsız öğrenci alan bu üniversiteleri dünyanın hemen hemen her yerinde öğrenciler tercih etmektedirler. Tıp fakültesinde okumak isteyen öğrenciler sınava girmeden bu tıp fakültesine gelip kayıt yaptırabilirler ve buradaki profesyonel hizmetlerden yararlanabilirler. Bu fakülteye kayıt yaptırmak için çeşitli belgeler istenmektedir. Validen onaylı lise diplomasının aslı pasaport, adli sicil kaydı, transkript ve sağlık raporu gerekmektedir. Tıp fakültesinden mezun olduğunuz zaman size verilen diplomayla çeşitli ülkelerde mesleğinizi icra edebilirsiniz. Çünkü bu üniversitenin yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde bu üniversiteden alacağınız diploma her yerde geçerli olacaktır. Türkiye’de bulunan Yüksek Öğretim Kurumu bu üniversiteden mezun olanlara denklik vermektedir

.
http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2012/03/ipadxray.jpg

       Hayallerinizi gerçekleştirmek ve tıp eğitimi almakistiyorsanız Eurostar yurt dışı eğitim merkeziyle iletişime geçebilirsiniz. Sınavsız öğrenci kabul eden bu üniversitelere kayıt olmanızı sağlayacak olan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi uzun yılların getirdiği tecrübeyle hizmet sunmaktadır.


http://medicaljobsireland.ie/wp-content/uploads/2011/01/520doctors20for20web.jpg

Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Makina Mekanik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Veterinerlik Fakültesi
Doğa Bilimleri Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Sağlık Eğitim Fakültesi
Fen Fakültesi
Ekonomi Fakültesi
İnşaat Fakültesi
Gıda-Ziraat-Tarım Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Müzik Akademisi
Elektrik Fakültesi
Pedagolaji Fakültesi
Güvenlik Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Siyasi Bilimler Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Orman Fakültesi
Spor Akademisi Fakültesi
Kamu Yönetim Fakültesi

Duyurular

Saraybosna Üniversitesi Kayıtlarımız devam ediyor...

İletisim

Eurostar İstanbul Merkez kayıt ofisi :

İstiklal Caddesi No:49 (Mavi Han) Kat:5  Taksim/ İstanbul/ Türkiye
İstanbul Tel:  0212 709 87 09 - 0212 244 66 00
İstanbul Faks:0212 245 43 31
 
Mail Adreslerimiz
info@yurtdisindaegitim.com.tr