Saraybosna Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Hukuk Fakültesi

 

İnsanlar bir arada yaşadığı sürece birbirlerinin hakkına saygı duymak durumundadır. Saygı sınırları aşıldığı zaman hukuk devreye girer ve haklı ile haksızı ayırır. Değişen ve gelişen toplumlarda hukuk üstün olarak kabul edilmiştir. Saraybosna Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bu nedenle insanlar haklı ve haksızı ayırt edebilmek ve günlük yaşamlarında haklarını ve ödevlerinin farkına varmak için hukuk okumaları gerekmektedir. Bu nedenle üniversitelerde hukuk bölümleri açılmaktadır.

Ülkemizde insanlar üniversitede eğitim görebilmek için çeşitli sınavlara girmektedirler. Hukuk fakültesini tercih etmek için ise çok yüksek puanlara ihtiyaç duyarlar. Ama çoğu öğrencinin hayali sınavlara girmeden yurt dışında hukuk eğitimi almaktır. Artık bu hayalleri gerçekleştiren bir üniversite var. Saraybosna Üniversitesi öğrencileri sınavsız olarak almaktadır. Bu ülkede öğrenciler lise eğitimini aldıktan sonra istedikleri bölümde sınavsız olarak okuyabilmektedir.

Saraybosna Üniversitesi’ninen önemli bölümlerinden bir tanesi de hukuk fakültesidir. Bu fakülte 1993 yılında kurulmuş olup hukukun üstünlüğünü, yasalara uymayı ilke edinmiş hukuk adamları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bologna Kriterlerini uygulayarak eğitim veren bu fakülte yurt dışında eğitim veren çeşitli fakültelerle işbirliği içine girmiş ve öğrenci değişimi programları uygulamaktadır. Hukuk bölümünde öğrencilerin aldığı dersler arasında ceza kanunu, adli tıp, ceza soruşturma, sosyal patoloji, sosyoloji, psikoloji, insan hakları, devlet ve sosyal sistem, polis ve toplum, mantık ve kültür dersleri yer almaktadır.

Hukuk fakültesinden mezun olup diplomasını alan öğrenciler avukatlık yapabilirler. Ayrıca mezun olduktan sonra hâkimlik ve savcılık sınavlarına girerek devletin kurumlarında işe başlayabilirler. Bunun yanında özel sektörde, diplomaside ve mülki idarelerde birtakım işlere yerleşebilmekteler. Saraybosna Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olan öğrencilerin aldığı diplomalar ülkemizde bulunan Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınır ve  denklik yapılmaktadır. Denkliği olan bu diplomalar sayesinde yurtdışında okuyan öğrenciler ülkemizde kolaylıkla iş bulabilmekteler.

Hukuk toplumun barış ve huzurlu bir şekilde bir arda yaşamalarını sağlamaktadır. Büyük devletler hukuk kuralları çevresinde yönetilirken hukukun üstünlüğü herkes tarafından kabul edilmiştir. Böyle saygın bir mesleğe sahip olmak için hukuk fakültesinde öğretim almak şarttır. Eğer hukuk fakültelerine sınavsız olarak gitmek istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim merkezinden yardım alabilirsiniz. Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi bölümleri eğitim slav dilinde verilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim size yeni diller öğrenmek isteyen kişilere ve Üniversite okumak isteyenlere yeni  dünyalar keşfetmek. Bizle dil öğrenmek için fikir alışverişinde. Biz dünyayı daha iyi değiştiriyoruz! Bizimle öğrenin, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, İngilizce okumak ve konuşmak için Akademik Eğitim için yanınızdayız. Lise bilgisi matematik, fizik yeterlilik verenler büyük şehir Saraybosna’da eğitim için kontenjanları kaçırmayın…

Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe hukuk eğitim destekli eğitim verilmektedir. Lisans tamamlama da bulunmaktadır.

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ HUKUK ÜCRETLER
HUKUK 1500€
HAZIRLIK BOŞNAKÇA 2500€

 

Üniversitenin Konumu