Saraybosna Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi

Saraybosna Üniversitesi Fen Fakültesi bireysel alanda geliştiren öğrencilerin kaliteli ECTS Kredi Transfer Bologna kriterlerinde verilen, sürdürülebilir mükemmellik ve akılcı, üretken ve sorgulayıcı, etik değerleri özümsemiş, bir eğitim ve araştırma ortamı sağlayarak akademik anlamda donanımlı ve dünyanın karşı karşıya kaldığı sorunların çözümünde etki sahibi bireyler yetiştiriliyor.Saraybosna Üniversitesi Fen Fakültesi eğitim sistemi ile teorik ve pratik gözlemler ön planda tutularak eğitim veriliyor. Üniversiteler arası işbirliği – kamu – sanayi işbirliklerinden yapılanacak köprüler ile topluma ulaşmak ve bu yolla, bilginin üretilmesi, korunması ve yayılmasını teşvik ediyor. Öğretmenler pedagojik formasyon alabiliyor.

1960 yılında kurulan fakültede eğitim elemanlarının bilimsel konferanslar ve diğer etkinliklere dair eğitim faaliyetleri coğrafya, turizm, cevre koruma, mesleki ve coğrafi projeleri en yüksek eğitim sistemine mevcuttur.Zagreb üniversitesi ile anlaşmalıdır.
Saraybosna Üniversitesi Fen Fakültesiöğrencileri, mezunları, personelleri, öğretim üyeleri, organizasyonlar, seminerler, mesleki konferanslar, mezun dernekleri, kamu ve kurumlar arası işbirliği, Uluslar arası niteliklere cevap veren fakültenin Y Lisans tamamlayacaklar kredilerini kontenjana girdiklerinde tamamlayabilirler. Modern teknolojiler ile kaliteli eğitim için EuroStar Eğitim Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Fen Fakültesi Alan çalışmaları da geziler, mekânsal uygulamalar müfredata uyumlu seyir izler. Saraybosna Üniversitesi Fen Fakültesi Kütüphanesinde, gerekli materyaller, kitaplar, dergiler, bilimsel ansiklopediler, turizm ve cevre konuları ile mekânsal planlamalarda araştırmalar yapabilirsiniz.